Opět velký úspěch žáků tanečního oboru! před 3 dny, 18.3.2019 - Taneční obor ZUŠ Uherské Hradiště postoupil na 36. celostátní přehlídku dětských skupin scénického tance Kutná Hora 2019.
Soutěž: Hledáme název nového školního časopisu před 9 dny, 12.3.2019 - V Základní umělecké škole Uherské Hradiště začneme již brzy vydávat vlastní časopis. Co v něm bude? Nechte se překvapit. Zatím vám prozradíme jen to, že si na jeho stránkách přijdou na své děti i rodiče.

Filmový večírek: Děti objevovaly zákoutí filmové hudby

publikováno: 22.2.2019

Teskná i dětsky rozverná, pomalu plynoucí i vášnivá, a někdy i duchaplná. Možnosti vplout do světa velkých citů filmové hudby a alespoň na malý okamžik se stát součástí příběhu odehrávajícího se na filmovém plátně se dostalo mladým hudebníkům z uherskohradišťské ZUŠky, kteří si pro publikum připravili večer věnovaný skladbám z filmů, večerníčků a pohádek. A bylo nejen co poslouchat, ale i na co se dívat.

Spící krasavice

publikováno: 19.2.2019

Nechte se okouzlit tanečním uměním baletek ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště - další úvodní představení před živým přenosem z Velkého divadla v Moskvě pro vás přichystaly dívky pod uměleckým vedením Jitky Adamíkové a Jarmily Krystoňové na 10. března.

Žili tu Hirschovi?!

publikováno: 18.2.2019

Po úspěšném uvedení Veselých paniček windsorských na Malé scéně Slováckého divadla má literárně-dramatický obor za sebou již druhou premiéru tohoto roku. 13. února diváci poprvé navštívili divadelní představení Žili tu Hirschovi?!

Alenka zavedla diváky do říše hudby

publikováno: 18.2.2019

Nejen do říše za zrcadlem může vést cesta pohádkové Alenky. Jednu takovou dobrodružnou výpravu do hudebního hájemství, která je pro každého jiná, absolvovali rodiče s dětmi na posledním koncertu Slováckého komorního orchestru, který proběhl v neděli 10. února v kině Hvězda.

Foto výstava a soutěž Selénita 2019

publikováno: 17.2.2019

Ve čtvrtek 14. února se v budově ZUŠ Uherské Hradiště na Tyršově náměstí uskutečnil čtvrtý ročník výstavy fotografií a soutěže o nejlepšího Selénitu 2019. Soutěž představuje unikátní koncept, ve kterém žáci absolvují celý proces od vzniku fotografií, sestavení souboru z vhodných snímků, jejich úpravu a tisk, adjustaci výstavy a nakonec i její organizaci. V rámci studijního zaměření Fotografie a nová média se v letošním roce do soutěže zapojilo 24 žáků prvního i druhého cyklu studia. Držitelem titulu Nejlepší Selénita 2019 se v letošním školním roce stal Patrik Laga se souborem fotografií Mořský život. Hudební doprovod vernisáže obstaral Radek Doskočil a finalista SuperStar Štěpán Urban.

Setkání s klavírním virtuosem Lukášem Klánským

publikováno: 14.2.2019

5. února se žákům klavírního oddělení uherskohradišťské ZUŠky dostalo jedinečné příležitosti setkat se, ještě před jeho večerním recitálem v Redutě, osobně s českým klavírním virtuosem Lukášem Klánským.

Smyčcový seminář brněnské konzervatoře

publikováno: 5.2.2019

Koncertní sál Základní umělecké školy rozezněly 31. ledna skladby pro housle a violoncella. Konal se zde Seminář smyčcového oddělení Konzervatoře Brno.

Tak trochu Sen noci svatojánské

publikováno: 4.2.2019

V divadelním sále ZUŠ v pátek znovu ožije příběh dvou shakespearovských milenců Hermie a Lysandra. Ti dva by mohli prchnout z Athén bez problémů, kdyby… Kdyby Lysander neměl soka v lásce, kdyby Hermie neměla nejlepší přítelkyni, kdyby jejich cesta nevedla přes les, ve kterém elf Puk hledá kouzelnou bylinu, která si umí pohrát s milostnými city toho, komu její šťáva skane na víčka, kdyby Puk… a jak to všechno dopadne?

Lekce kytary podle Alexandra Glizeho: Koncertní sál zažil své první „standing ovations“

publikováno: 4.2.2019

Čeština i francouzština zněla 30. ledna koncertním sálem Základní umělecké školy. Konalo se zde tvůrčí setkání žáků kytarového oddělení s vynikajícím francouzským kytaristou Alexandrem Glizem, který žáky učil, jak při hře například lépe pracovat s dynamikou, a také nám dal nahlédnout do své imaginace.

Kytarový večer

publikováno: 28.1.2019

V pátek 25. ledna proběhl v Základní umělecké škole Uherské Hradiště – pobočce Kunovice Kytarový večer. Diváci se mohli zaposlouchat do melodií a skladeb žáků Lukáše Schrödera.

Bajadéra

publikováno: 25.1.2019

Plné krásy, exotiky a půvabu. Takové bylo další odpoledne, které svým vystoupením ozvláštnily návštěvníkům kina Hvězda staroměstské baletky. Zatím poslední předtančení se uskutečnilo v neděli 20. ledna těsně před přímým přenosem baletu Bajadéra, uváděného živě z Velkého divadla v Moskvě.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz