Opět velký úspěch žáků tanečního oboru! před 3 dny, 18.3.2019 - Taneční obor ZUŠ Uherské Hradiště postoupil na 36. celostátní přehlídku dětských skupin scénického tance Kutná Hora 2019.
Soutěž: Hledáme název nového školního časopisu před 9 dny, 12.3.2019 - V Základní umělecké škole Uherské Hradiště začneme již brzy vydávat vlastní časopis. Co v něm bude? Nechte se překvapit. Zatím vám prozradíme jen to, že si na jeho stránkách přijdou na své děti i rodiče.

Co se bude dít v průjezdu?

publikováno: 16.3.2019

Výstava návrhů na výtvarné řešení vstupního průjezdu budovy ZUŠ na Mariánském náměstí.

Nenechte si ujít: koncert orchestru Czech virtuosi s Jiřím Pospíchalem

publikováno: 29.3.2019

Srdečně vás zveme na koncert orchestru Czech virtuosi, který se publiku představí pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera 29. března v 19 hodin v uherskohradišťské Redutě. Na housle vystoupí sólista Jiří Pospíchal a také malá houslistka ze ZUŠ Uh. Hradiště Markéta Hanáčková. Na programu budou houslové koncerty G. B. Viottiho a F. Mendelssona-Bartholdyho a také 1. symfonie J. Brahmse.

Kytarová besídka

publikováno: 20.3.2019

Červánky, Vyprávění či Balada o rytíři. I takové skladby zazněly v pátek 15. března pro početné diváky v koncertním sále Základní umělecké školy Uherské Hradiště, kde se uskutečnila Kytarová besídka žáků Evy Holečkové.

Jak se budí princezny: Šípková Růženka okouzluje ruský balet už 130 let

publikováno: 15.3.2019

Těsně před projekcí slavného moskevského baletu Spící krasavice vystoupily v neděli 10. března žákyně tanečního oboru Základní umělecké školy Uherské Hradiště a pobočky Staré Město.

6. besídka

publikováno: 15.3.2019

V podvečer 12. března rozezněly koncertní sál ZUŠky klavír, flétny, housle i sólový zpěv. Konala se zde besídka žáků ze tříd Jany Hanáčkové, Jany Gajdošové, Lucie Adamcové, Josefa Krystoně a Adély Papayové, kteří s dětmi nastudovali skladby Petra Ebena, Bohuslava Martinů, Bedřicha Smetany, Johanna Sebastiana Bacha a mnoha dalších slavných i méně známých autorů, včetně slovenské lidové písně.

Zuškové vzpomínání aneb výzva všem absolventům pobočky Kunovice

publikováno: 11.3.2019

Vážení a milí bývalí žáci pobočky Základní umělecké školy Uherské Hradiště v Kunovicích. Vzpomínáte si ještě, jak jsme kdysi před čtvrt stoletím začínali? A to tenkrát v nově otevřené škole U Pálenice a také v prostorách po bývalých jeslích v budově Mateřské školy v Kunovicích?

"Volání jara" koncert pobočky Osvětimany

publikováno: 10.3.2019

Srdečně vás zveme na koncert žáků Základní umělecké školy Uherské Hradiště – pobočky Osvětimany nazvaný "Volání jara", který se uskuteční 19. března 2019 v 17 hodin v přísálí Obecního domu v Osvětimanech.

Okresní kolo komorní hry s převahou dechových nástrojů Uh. Hradiště 21. 2. 2019

publikováno: 4.3.2019

Dvě komorní tria, Flétnové kvarteto a Infinity Quartet ze ZUŠ Uherské Hradiště uspěly v okresním kole soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů, které pořádala ve čtvrtek 21. února naše škola.

5. besídka ozvláštnila páteční podvečer

publikováno: 28.2.2019

Plný hudebních motivů zvířátek a tanečních skladeb byl repertoár páté besídky, která se v pátek 22. února v podvečer konala v koncertním sále ZUŠ a na které svůj um představili žáci studující hru na klavír, housle, flétnu či zpěv.

Talentované děti díky stipendiu tvoří přímo v ateliérech zkušených výtvarníků

publikováno: 25.2.2019

Pouze 10 žáků z celé České republiky bylo vybráno do stipendijního programu MenART k roční spolupráci a společnému tvoření s výtvarníkem Petrem Niklem. Jednou z těchto dětí je i naše studentka Tereza Ježková ze třídy paní učitelky Jitky Magdálkové.

Foto výstava a soutěž Selénita 2019

publikováno: 17.2.2019

Ve čtvrtek 14. února se v budově ZUŠ Uherské Hradiště na Tyršově náměstí uskutečnil čtvrtý ročník výstavy fotografií a soutěže o nejlepšího Selénitu 2019. Soutěž představuje unikátní koncept, ve kterém žáci absolvují celý proces od vzniku fotografií, sestavení souboru z vhodných snímků, jejich úpravu a tisk, adjustaci výstavy a nakonec i její organizaci. V rámci studijního zaměření Fotografie a nová média se v letošním roce do soutěže zapojilo 24 žáků prvního i druhého cyklu studia. Držitelem titulu Nejlepší Selénita 2019 se v letošním školním roce stal Patrik Laga se souborem fotografií Mořský život. Hudební doprovod vernisáže obstaral Radek Doskočil a finalista SuperStar Štěpán Urban.

Setkání s klavírním virtuosem Lukášem Klánským

publikováno: 14.2.2019

5. února se žákům klavírního oddělení uherskohradišťské ZUŠky dostalo jedinečné příležitosti setkat se, ještě před jeho večerním recitálem v Redutě, osobně s českým klavírním virtuosem Lukášem Klánským.

Smyčcový seminář brněnské konzervatoře

publikováno: 5.2.2019

Koncertní sál Základní umělecké školy rozezněly 31. ledna skladby pro housle a violoncella. Konal se zde Seminář smyčcového oddělení Konzervatoře Brno.

Tak trochu Sen noci svatojánské

publikováno: 4.2.2019

V divadelním sále ZUŠ v pátek znovu ožije příběh dvou shakespearovských milenců Hermie a Lysandra. Ti dva by mohli prchnout z Athén bez problémů, kdyby… Kdyby Lysander neměl soka v lásce, kdyby Hermie neměla nejlepší přítelkyni, kdyby jejich cesta nevedla přes les, ve kterém elf Puk hledá kouzelnou bylinu, která si umí pohrát s milostnými city toho, komu její šťáva skane na víčka, kdyby Puk… a jak to všechno dopadne?

Lekce kytary podle Alexandra Glizeho: Koncertní sál zažil své první „standing ovations“

publikováno: 4.2.2019

Čeština i francouzština zněla 30. ledna koncertním sálem Základní umělecké školy. Konalo se zde tvůrčí setkání žáků kytarového oddělení s vynikajícím francouzským kytaristou Alexandrem Glizem, který žáky učil, jak při hře například lépe pracovat s dynamikou, a také nám dal nahlédnout do své imaginace.

Kytarový večer

publikováno: 28.1.2019

V pátek 25. ledna proběhl v Základní umělecké škole Uherské Hradiště – pobočce Kunovice Kytarový večer. Diváci se mohli zaposlouchat do melodií a skladeb žáků Lukáše Schrödera.

Bajadéra

publikováno: 25.1.2019

Plné krásy, exotiky a půvabu. Takové bylo další odpoledne, které svým vystoupením ozvláštnily návštěvníkům kina Hvězda staroměstské baletky. Zatím poslední předtančení se uskutečnilo v neděli 20. ledna těsně před přímým přenosem baletu Bajadéra, uváděného živě z Velkého divadla v Moskvě.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz