Zahajovací večer koncertní řady Umíme Hrát

publikováno: 19.10.2018

Srdečně Vás zveme na zahajovací večer 5. sezóny koncertní řady Umíme Hrát, který se bude konat ve středu 31. října 2018 v 19 hodin v Galerii Slováckého muzea v Uh. Hradišti. Vystoupí Slovácký komorní orchestr a Jiří Pospíchal. Hostem večera bude divadelník a dokumentarista Břetislav Rychlík. V programu zazní skladby J. V. Stamice, A. Dvořáka, L. Janáčka, I. Zeljenky a J. Pavlici. Koncert pořádá hudební spolek Umíme Hrát ve spolupráci se Slovácký muzeem.

Setkání žáků ZUŠ s houslovým virtuosem Pavlem Šporclem

publikováno: 19.10.2018

Koncertní sál ZUŠ na Mariánském náměstí čtvrtek 25. 10. 2018 v 15:45. Setkání zahájíme vernisáží výstavy projektu „Portréty hudebních skladatelů pro Hudební perličky v televizi Déčko“. Portréty hudebních skladatelů pro pořad vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ UH.

Soubor Janáčkovy opery představí hradišťským studentům Její pastorkyňu

publikováno: 10.10.2018

Národní divadlo Brno ve spolupráci se Základní uměleckou školou Uherské Hradiště 12. října uvede v Klubu kultury jedno ze stěžejních děl české opery – Její pastorkyňu. Operu Leoše Janáčka v hudebním nastudování Marka Ivanoviće a v režii Martina Glasera představí pěti stům studentů Gymnázia Uherské Hradiště na pátečním výchovném koncertu herci z Janáčkovy opery NdB.

Setkání žáků ZUŠ s osobností české fotografie Danou Kyndrovou

publikováno: 2.10.2018

Ve čtvrtek 27. září 2018 se uskutečnilo setkání žáků výtvarného oboru ZUŠ Uherské Hradiště ze třídy Marka Malůška s osobností české dokumentární fotografie Danou Kyndrovou. Ta se celoživotně věnuje oblasti humanistické fotografie, je držitelkou řady významných ocenění v České republice i v zahraničí. V posledních letech se Dana Kyndrová výrazněji zabývá také kurátorskou činností. Žákům oddělení Fotografie a nová média představila výstavu „Bloudění mezi srpnem 1968 a listopadem 1989“, ve které jsou vedle jejích fotografií zastoupeny i práce řady významných českých fotografů, například Karla Cudlína, Pavla Diase, Dagmar Hochové, Jaroslava Kučery, Jana Šibíka, ale také hudebníka Jiřího Stivína a mnoha dalších.

PRVNÍ DIVADELNÍ PREMIÉRA VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19

publikováno: 1.10.2018

V pátek 5. 10. v 18:30 se v Divadelní sále ZUŠ na Tyršově náměstí uskuteční premiéra představení TAK TROCHU SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. První repríza se koná 19.10. v 18:30, opět v Divadelním sále ZUŠ. Vzhledem k malé kapacitě hlediště si můžete místa telefonicky rezervovat v kanceláři školy (572 551 489, 764 739 998).

Dva žáci LDO ZUŠ Uherské Hradiště hrají ve zlínském divadle

publikováno: 1.10.2018

Veronika Braidić a Šimon Ludvíček (učí Hana Nemravová a Olga Strašáková) hrají ve zlínském divadle v představení Čapkových Povídek z jedné a druhé kapsy. Premiéra byla v neděli 30. září 2018.

Konnichiwa!

publikováno: 26.9.2018

Až z dalekého Japonska k nám dnes přes německý Hamburk přicestoval klavír pro staroměstskou pobočku. Velmi děkujeme panu starostovi Josefu Bazalovi za pomoc při získání nového koncertního křídla Yamaha, které se brzy rozezní na naší základní umělecké škole. Spolupráce s radnicí ve Starém Městě tak pokračuje na skvělé úrovni. Děkujeme!

Výstava „Z TVORBY“

publikováno: 24.9.2018

Základní umělecká škola Uherské Hradiště Vás srdečně zve na vernisáž prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Uherské Hradiště – pobočky Staré Město ze třídy Jany Bouzkové. Slavnostní zahájení výstavy pod názvem „Z TVORBY“ proběhne 4. října 2018 v 16:30 v prostorách oční optiky Optikcentrum na adrese Františkánská 1333, Uherské Hradiště. Těšíme se na Vás!

Tvůrčí setkání žáků ZUŠ s Doležalovým kvartetem

publikováno: 19.9.2018

V úterý 11. září proběhl v Malém sále uherskohradišťské Reduty zajímavý workshop. Čtyřem nadaným žákům ZUŠky se při ní dostalo jedinečné možnosti vyzkoušet si lekci houslí se skutečnými profesionály. Na programu byla interpretace skladeb J. S. Bacha, W. A. Mozarta nebo G. B. Viottiho. Své dovednosti nám mladí hudebníci představili spolu s Václavem Dvořákem z Doležalova kvarteta, které nás v závěru ochutnávkou svého umění souladu pozvalo na svůj večerní koncert.

Slavnostní otevření historické budovy

publikováno: 17.9.2018