Stalo se...

Historie akcí a událostí dávných i nedávných.

Smyčcový seminář brněnské konzervatoře

publikováno: 5.2.2019

Koncertní sál Základní umělecké školy rozezněly 31. ledna skladby pro housle a violoncella. Konal se zde Seminář smyčcového oddělení Konzervatoře Brno.

Tak trochu Sen noci svatojánské

publikováno: 4.2.2019

V divadelním sále ZUŠ v pátek znovu ožije příběh dvou shakespearovských milenců Hermie a Lysandra. Ti dva by mohli prchnout z Athén bez problémů, kdyby… Kdyby Lysander neměl soka v lásce, kdyby Hermie neměla nejlepší přítelkyni, kdyby jejich cesta nevedla přes les, ve kterém elf Puk hledá kouzelnou bylinu, která si umí pohrát s milostnými city toho, komu její šťáva skane na víčka, kdyby Puk… a jak to všechno dopadne?

Lekce kytary podle Alexandra Glizeho: Koncertní sál zažil své první „standing ovations“

publikováno: 4.2.2019

Čeština i francouzština zněla 30. ledna koncertním sálem Základní umělecké školy. Konalo se zde tvůrčí setkání žáků kytarového oddělení s vynikajícím francouzským kytaristou Alexandrem Glizem, který žáky učil, jak při hře například lépe pracovat s dynamikou, a také nám dal nahlédnout do své imaginace.

Kytarový večer

publikováno: 28.1.2019

V pátek 25. ledna proběhl v Základní umělecké škole Uherské Hradiště – pobočce Kunovice Kytarový večer. Diváci se mohli zaposlouchat do melodií a skladeb žáků Lukáše Schrödera.

Alenka v říši hudby

publikováno: 28.1.2019

Nenechte si v neděli 10. února v 15 hodin ujít koncert v kině Hvězda. Spolu se Slováckým komorním orchestrem na něm vystoupí žáci hudebního a tanečního oboru ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště a Základní umělecké školy Slovácko. Představení pro děti a jejich rodiče vytvořila Kristina Hrubá Czajkowská, pořadem diváky provede herečka Slováckého divadla Anna Pospíchalová s dcerou Emilkou. Koncert pořádá hudební spolek Umíme Hrát ve spolupráci s Městskými kiny Uh. Hradiště.

Seminář smyčcového oddělení brněnské Konzervatoře

publikováno: 28.1.2019

koncertní sál ZUŠ, Mariánské náměstí 125, čtvrtek 31. 1. v 17:00

Bajadéra

publikováno: 25.1.2019

Plné krásy, exotiky a půvabu. Takové bylo další odpoledne, které svým vystoupením ozvláštnily návštěvníkům kina Hvězda staroměstské baletky. Zatím poslední předtančení se uskutečnilo v neděli 20. ledna těsně před přímým přenosem baletu Bajadéra, uváděného živě z Velkého divadla v Moskvě.

Setkání s Lukášem Klánským

publikováno: 23.1.2019

Srdečně vás zveme na setkání žáků klavírního oddělení ZUŠ Uh. Hradiště s klavírním virtuosem Lukášem Klánským.

Bajadéra

publikováno: 11.1.2019

Už v neděli 20. ledna budou mít diváci v kině Hvězda znovu příležitost potěšit se vystoupením staroměstských baletek, které svým tanečním uměním doprovodí projekci baletu Bajadéra, živě přenášeného z Velkého divadla v Moskvě.

Veselé paničky windsorské

publikováno: 8.1.2019

Své síly při realizaci představení Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské spojili žáci LDO ZUŠ Uherské Hradiště Dohráli jsme s divadelním spolkem Čapek.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz