Koncert k 40. výročí Uherskohradišťského dětského sboru

publikováno: 22.11.2018

Základní umělecká škola Uherské Hradiště Vás srdečně zve na Večer sborového zpěvu s názvem „Kdo si zpívá“, který se bude konat u příležitosti 40. výročí založení Uherskohradišťského dětského sboru 23. listopadu v 19 hodin v Klubu kultury. Na koncertě se můžete těšit na nejedno hudební překvapení v podání současných, ale také minulých členů sboru i Smíšeného pěveckého sboru Svatopluk. Záštitu projektu poskytl starosta města Uh. Hradiště Ing. Stanislav Blaha.

Tyršova galerie ZUŠ výstava prací žáků výtvarného oboru

publikováno: 22.11.2018

Výstava prací žáků výtvarného oboru ze třídy Gabriely Milevské probíhá v prvním patře budovy ZUŠ od listopadu do února. Témata:"souznění duše"-"inspirace uměním"-"modrá je dobrá"-"draci a dračice".

Premiéra hry Kousek Leslie Wildové

publikováno: 15.11.2018

Divadelní soubor ZUŠ Uh. Hradiště Dohráli jsme uvádí dramatizaci povídky Martina Koláře Kousek Leslie Wildové. Srdečně vás zveme na premiéru, která se uskuteční v pátek 16. listopadu 2018 v 18:30 v Divadelním sále ZUŠ na Tyršově náměstí. Režijní dohled: Hana Nemravová

Vystoupení žákyň tanečního oboru v Kině Hvězda

publikováno: 13.11.2018

Předtančení žákyň tanečního oboru ZUŠky ze třídy Jany Trubačíkové bylo o svatomartinské neděli uvedeno jako speciální bonus v Kině Hvězda těsně před živým přenosem romantického příběhu La Sylphide – Bolšoj balet Moskva. Dívky představily svůj repertoár ve třech variacích klasického tance na hudbu Lea Delibese. Další možnost budou mít diváci o poslední adventní neděli 23. 12. 2018, o které svoje umění na špičkách představí žákyně ze třídy Jarmily Krystoňové před živě přenášeným představením oblíbeného baletu Louskáček.

Výstava Psi ozvláštnila prostory Jezuitského sklepa

publikováno: 12.11.2018

Už druhou výstavu během dvou podzimních měsíců připravila Jana Bouzková s malými výtvarníky ze staroměstské pobočky ZUŠky. 5. listopadu otevřel Jezuitský sklep ve Starém Městě své dveře návštěvníkům vernisáže výstavy, která dává nahlédnout, jak děti ve své fantazii vidí a zpodobňují jedno z nejoblíbenějších zvířat na zemi. Diváka potěší psí portréty i zátiší v neuvěřitelných barvách – na 500 maleb labradorů, vlčáků, jezevčíků a mnoha dalších plemen mohou návštěvníci zhlédnout až do začátku prosince.

Výstava Psi pohledem Televize TVS

publikováno: 9.11.2018

Kouzelné i dojemné. Že psí oči nedělají na rodiče jenom děti před vysvědčením, se přesvědčte na výstavě, kterou otevřela Jana Bouzková ve staroměstském Jezuitském sklepu. Najdete jej v prostorách tamního Event centra v blízkosti kostela. Reportáž přináší Televize TVS.

Divadelní představení pro školy

publikováno: 9.11.2018

Divadelní sál ZUŠky patřil 6. listopadu Shakespearovi. Doprostřed athénských lesů jsme se přenesli v příběhu dvou mileneckých dvojic, které podlehly kouzlu byliny elfa Puka, v moderním zpracování komedie Tak trochu sen noci svatojánské v režii Hany Nemravové.

NEDĚLNÍ DIVADELNÍ PODVEČER

publikováno: 5.11.2018

Divadelní soubor ZUŠ Uherské Hradiště DOHRÁLI JSME zve všechny děti, kterým je víc než osm let a rády se bojí, na představení KDE VEZMU PANENKU NA HRANÍ? Kdy? V neděli 11.11. 2018 v 17:00. Kde? V Divadelním sále ZUŠ na Tyršově náměstí.

Pavel Šporcl uvedl výstavu portrétů hudebních skladatelů

publikováno: 26.10.2018

Uherskohradišťskou ZUŠku navštívil 25. října český houslový virtuos světového renomé Pavel Šporcl. Otevřel zde výstavu portrétů hudebních skladatelů, které pro jeho pořad Hudební perličky na ČT Déčko nakreslili či namalovali žáci výtvarného oboru v loňském roce.

Mimořádné zkoušky UHDS a bývalých členů

publikováno: 22.10.2018

Mimořádné zkoušky před koncertem k 40. výročí Uherskohradišťského dětského sboru proběhnou v Koncertním sále ZUŠ na Mariánském náměstí v těchto termínech: