Stalo se...

Historie akcí a událostí dávných i nedávných.

Zahajovací večer koncertní řady Umíme Hrát

publikováno: 19.10.2018

Srdečně Vás zveme na zahajovací večer 5. sezóny koncertní řady Umíme Hrát, který se bude konat ve středu 31. října 2018 v 19 hodin v Galerii Slováckého muzea v Uh. Hradišti. Vystoupí Slovácký komorní orchestr a Jiří Pospíchal. Hostem večera bude divadelník a dokumentarista Břetislav Rychlík. V programu zazní skladby J. V. Stamice, A. Dvořáka, L. Janáčka, I. Zeljenky a J. Pavlici. Koncert pořádá hudební spolek Umíme Hrát ve spolupráci se Slovácký muzeem.

Setkání žáků ZUŠ s houslovým virtuosem Pavlem Šporclem

publikováno: 19.10.2018

Koncertní sál ZUŠ na Mariánském náměstí čtvrtek 25. 10. 2018 v 15:45. Setkání zahájíme vernisáží výstavy projektu „Portréty hudebních skladatelů pro Hudební perličky v televizi Déčko“. Portréty hudebních skladatelů pro pořad vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ UH.

Psi v různých podobách. Staroměstská pobočka připravuje novou výstavu.

publikováno: 17.10.2018

75 dětí, 75 různých pohledů na nejlepší přátele člověka. Základní umělecká škola Uherské Hradiště – pobočka Staré Město připravuje vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru. Výstava děl dětí ze třídy Jany Bouzkové s názvem "Psi" bude slavnostně zahájena v prostorách Jezuitského sklepa ve Starém Městě v pondělí 5. listopadu 2018 v 17 hodin. Na výstavě je k vidění soubor maleb psů, zpodobněných na papírových kartonech, dále drobné kresby, kombinované techniky, ale i keramické objekty. Více než 400 děl vznikalo od konce školního roku do října 2018. V doprovodném programu se můžete těšit na vystoupení žáků literárně-dramatického oboru.

Jarmareční písně v Bánovcích nad Bebravou

publikováno: 17.10.2018

Žáci a učitelé ZUŠ Uh. Hradiště vystoupili na pozvání města a Městského kulturního střediska Bánovce nad Bebravou v pátek 12. října na Tradičním bánovském jarmarku.

Tak trochu sen noci svatojánské

publikováno: 17.10.2018

V pátek 5. října se v Divadelním sále ZUŠ na Tyršově náměstí uskutečnila první premiéra tohoto školního roku: představení Tak trochu sen noci svatojánské. Adaptaci Shakespearova díla nastudoval divadelní soubor Dohráli jsme pod režijním vedením Hany Nemravové. Jeho první reprízu si nenechte ujít už tento pátek v 18:30. Vzhledem k malé kapacitě hlediště si můžete místa telefonicky rezervovat v kanceláři školy (572 551 489, 764 739 998).

Naše absolventka má medailon v pořadu Blanky Kubíkové Moje místa na Seznamu.cz

publikováno: 11.10.2018

S herečkou Evou Josefíkovou, která v roce 2008 absolvovala literárně-dramatický obor ZUŠ Uh. Hradiště, natočil portál Seznam.cz dva medailony. V jednom z nich – ve 12. minutě je návštěva štábu v ZUŠ na Tyršově náměstí. Je to milý dokument, doporučujeme ke zhlédnutí, nenechte se odradit reklamami.

Soubor Janáčkovy opery představí hradišťským studentům Její pastorkyňu

publikováno: 10.10.2018

Národní divadlo Brno ve spolupráci se Základní uměleckou školou Uherské Hradiště 12. října uvede v Klubu kultury jedno ze stěžejních děl české opery – Její pastorkyňu. Operu Leoše Janáčka v hudebním nastudování Marka Ivanoviće a v režii Martina Glasera představí pěti stům studentů Gymnázia Uherské Hradiště na pátečním výchovném koncertu herci z Janáčkovy opery NdB.

CM Husličky s Pavlem Štulírem na TV NOE

publikováno: 8.10.2018

Do svého pořadu „Jak potkávat svět“ na TV NOE si známý hudebník a primáš Hradišťanu Jiří Pavlica pozval výrazné osobnosti naší základní umělecké školy, díky kterým je jméno naší ZUŠ skloňováno i za hranicemi Slovácka – 4. října odvysílala televize pořad s naším pedagogem Pavlem Štulírem a jeho cimbálovou muzikou Husličky. Ta letos získala 1. místo v soutěži lidových souborů, ve které se o prvenství utkaly lidové muziky základních uměleckých škol z celé České republiky.

Vernisáž výstavy žáků staroměstské pobočky "Z tvorby"

publikováno: 8.10.2018

4. října 2018 byla slavnostně otevřena výstava žáků výtvarného oboru staroměstské pobočky Základní umělecké školy Uh. Hradiště v uherskohradišťském Optikcentru. Výstava, která se na tomto místě koná již osmým rokem, dává nahlédnout do duše dětské fantazie. Když se vypravíte do Františkánské ulice čp. 1333, můžete si za pomoci optiky i bez ní blíže prohlédnout celoroční tvorbu 75 dětí – od portrétů přes zpodobnění člověka po zátiší či zvířata. K vidění je mnoho desítek prací dětí ve věku od 6 do 16 let, obdivovat můžete kombinovanou kresbu, koláže, grafiky i malby. Výstavu pro vás připravila pedagožka Jana Bouzková a k vidění je po celý školní rok.

Taneční workshop s Petrem Nedbalem

publikováno: 5.10.2018

Zajímavé příležitosti vyzkoušet si spolupráci s profesionálním tanečníkem se na počátku října dostalo žákyním ze třídy Jany Trubačíkové a Marie Hladníkové. Výuka probíhala ve dvou lekcích 1.–2. října 2018 a byla věnována procvičování klasického tance. Své umění s námi přijel sdílet pětadvacetiletý tanečník Petr Nedbal.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz