Alenka zavedla diváky do říše hudby

Nejen do říše za zrcadlem může vést cesta pohádkové Alenky. Jednu takovou dobrodružnou výpravu do hudebního hájemství, která je pro každého jiná, absolvovali rodiče s dětmi na posledním koncertu Slováckého komorního orchestru, který proběhl v neděli 10. února v kině Hvězda.

Do říše hudby vtančily žákyně tanečního oboru staroměstské pobočky ZUŠ Uherské Hradiště. Jako sólistka se představila Emílie Pospíchalová, která předvedla variaci Švestkové víly z baletu Louskáček. Ruský tanec ze stejnojmenného baletu odtančilo trio žákyň 6. ročníku ZUŠ Ema Hlavsová, Justína Jurásková a Eliška Mikušová a ostatní dívky ukázaly divákům, jak lze tanečně pohybem těla vyjádřit pomlky v hudbě.

Žákyně naší školy Emílie Pospíchalová stanula na jednom pódiu společně se svojí maminkou, herečkou Slováckého divadla Annou Pospíchalovou a představila se nejen jako baletka, ale v roli Alenky provázela představení také slovem. V pohádkovém příběhu nechyběl zpěv dětí ze ZUŠ Slovácko, v jejichž podání zazněla dojemná melodie z muzikálu Bídníci. Z klasických skladeb jsme mohli slyšet Mozartovu část Malé noční hudby, skladbu P. I. Čajkovského z baletu Louskáček a árie z Figarovy svatby, se kterými v češtině a italštině seznámila malé posluchače královna hudební říše Anna Pospíchalová.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz