Hudba

MOTTO: „Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební obor

Hudební obor ZUŠ Uherské Hradiště je nejpočetnějším oborem školy jak co do počtu žáků, tak učitelů a nabízí širokou škálu možností výuky hudby.

Jednotlivá studijní zaměření jsou koncipována tak, aby se žákovi dostalo patřičného vzdělání v individuální hře na sólový nástroj či zpěvu, v kolektivní hře v souboru či sborovém zpěvu a základní orientace ve světě hudby. 

Studium hudebního oboru je rozčleněno na přípravné studium (1–2 roky), základní studium I. stupně (7 let) a základní studium II. stupně (4 roky), před základním studiem II. stupně může být realizováno jednoleté přípravné studium.

Vyučované předměty:

Přípravná hudební výchova, klavír, elektronické klávesové nástroje, varhany, housle, viola, violoncello, kontrabas, zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, pozoun, baskřídlovka, tuba, kytara, akordeon, cimbál, sólový zpěv a bicí nástroje

Přiřazené předměty – hudební nauka, souborová a orchestrální hra (smyčcový soubor, cimbálová muzika, kytarový soubor, jazzový orchestr, sborový zpěv, komorní soubory)

Srdečně vás zveme na Filmový večírek Základní umělecké školy Uherské Hradiště před 7 hodinami, 19.2.2019 - Melodie z filmů, seriálů i pohádek si nenechte ujít v koncertním sále 19. února v 18 hodin.
Alenka zavedla diváky do říše hudby před 1 dnem, 18.2.2019 - Nejen do říše za zrcadlem může vést cesta pohádkové Alenky. Jednu takovou dobrodružnou výpravu do hudebního hájemství, která je pro každého jiná, absolvovali rodiče s dětmi na posledním koncertu Slováckého komorního orchestru, který proběhl v neděli 10. února v kině Hvězda.
Setkání s klavírním virtuosem Lukášem Klánským před 6 dny, 14.2.2019 - 5. února se žákům klavírního oddělení uherskohradišťské ZUŠky dostalo jedinečné příležitosti setkat se, ještě před jeho večerním recitálem v Redutě, osobně s českým klavírním virtuosem Lukášem Klánským.
Smyčcový seminář brněnské konzervatoře před 14 dny, 5.2.2019 - Koncertní sál Základní umělecké školy rozezněly 31. ledna skladby pro housle a violoncella. Konal se zde Seminář smyčcového oddělení Konzervatoře Brno.
Lekce kytary podle Alexandra Glizeho: Koncertní sál zažil své první „standing ovations“ před 15 dny, 4.2.2019 - Čeština i francouzština zněla 30. ledna koncertním sálem Základní umělecké školy. Konalo se zde tvůrčí setkání žáků kytarového oddělení s vynikajícím francouzským kytaristou Alexandrem Glizem, který žáky učil, jak při hře například lépe pracovat s dynamikou, a také nám dal nahlédnout do své imaginace.
Kytarový večer před 22 dny, 28.1.2019 - V pátek 25. ledna proběhl v Základní umělecké škole Uherské Hradiště – pobočce Kunovice Kytarový večer. Diváci se mohli zaposlouchat do melodií a skladeb žáků Lukáše Schrödera.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz