Hudební události

Vánoční koncert v Redutě

publikováno: 4.12.2018

Úterý 11.12.2018 v 19:00 velký sál Reduty. Vystoupí žáci hudebního oboru. Přijďte, jste srdečně zváni.

Koncert k 40. výročí Uherskohradišťského dětského sboru

publikováno: 22.11.2018

Základní umělecká škola Uherské Hradiště Vás srdečně zve na Večer sborového zpěvu s názvem „Kdo si zpívá“, který se bude konat u příležitosti 40. výročí založení Uherskohradišťského dětského sboru 23. listopadu v 19 hodin v Klubu kultury. Na koncertě se můžete těšit na nejedno hudební překvapení v podání současných, ale také minulých členů sboru i Smíšeného pěveckého sboru Svatopluk. Záštitu projektu poskytl starosta města Uh. Hradiště Ing. Stanislav Blaha.

Pavel Šporcl uvedl výstavu portrétů hudebních skladatelů

publikováno: 26.10.2018

Uherskohradišťskou ZUŠku navštívil 25. října český houslový virtuos světového renomé Pavel Šporcl. Otevřel zde výstavu portrétů hudebních skladatelů, které pro jeho pořad Hudební perličky na ČT Déčko nakreslili či namalovali žáci výtvarného oboru v loňském roce.

Mimořádné zkoušky UHDS a bývalých členů

publikováno: 22.10.2018

Mimořádné zkoušky před koncertem k 40. výročí Uherskohradišťského dětského sboru proběhnou v Koncertním sále ZUŠ na Mariánském náměstí v těchto termínech:

Zahajovací večer koncertní řady Umíme Hrát

publikováno: 19.10.2018

Srdečně Vás zveme na zahajovací večer 5. sezóny koncertní řady Umíme Hrát, který se bude konat ve středu 31. října 2018 v 19 hodin v Galerii Slováckého muzea v Uh. Hradišti. Vystoupí Slovácký komorní orchestr a Jiří Pospíchal. Hostem večera bude divadelník a dokumentarista Břetislav Rychlík. V programu zazní skladby J. V. Stamice, A. Dvořáka, L. Janáčka, I. Zeljenky a J. Pavlici. Koncert pořádá hudební spolek Umíme Hrát ve spolupráci se Slovácký muzeem.

Setkání žáků ZUŠ s houslovým virtuosem Pavlem Šporclem

publikováno: 19.10.2018

Koncertní sál ZUŠ na Mariánském náměstí čtvrtek 25. 10. 2018 v 15:45. Setkání zahájíme vernisáží výstavy projektu „Portréty hudebních skladatelů pro Hudební perličky v televizi Déčko“. Portréty hudebních skladatelů pro pořad vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ UH.

Soubor Janáčkovy opery představí hradišťským studentům Její pastorkyňu

publikováno: 10.10.2018

Národní divadlo Brno ve spolupráci se Základní uměleckou školou Uherské Hradiště 12. října uvede v Klubu kultury jedno ze stěžejních děl české opery – Její pastorkyňu. Operu Leoše Janáčka v hudebním nastudování Marka Ivanoviće a v režii Martina Glasera představí pěti stům studentů Gymnázia Uherské Hradiště na pátečním výchovném koncertu herci z Janáčkovy opery NdB.

CM Husličky s Pavlem Štulírem na TV NOE

publikováno: 8.10.2018

Do svého pořadu „Jak potkávat svět“ na TV NOE si známý hudebník a primáš Hradišťanu Jiří Pavlica pozval výrazné osobnosti naší základní umělecké školy, díky kterým je jméno naší ZUŠ skloňováno i za hranicemi Slovácka – 4. října odvysílala televize pořad s naším pedagogem Pavlem Štulírem a jeho cimbálovou muzikou Husličky. Ta letos získala 1. místo v soutěži lidových souborů, ve které se o prvenství utkaly lidové muziky základních uměleckých škol z celé České republiky.

Uherskohradišťský dětský sbor oslaví 40

publikováno: 2.10.2018

40. výročí založení oslaví v letošním roce Uherskohradišťský dětský sbor. A protože se v něm od roku 1978 vystřídalo hned několik generací zpěváků a zpěvaček, narozeninová oslava vyvrcholí 23. listopadu v 19 hodin v Klubu kultury společným koncertem jeho současných i bývalých členů.

Konnichiwa!

publikováno: 26.9.2018

Až z dalekého Japonska k nám dnes přes německý Hamburk přicestoval klavír pro staroměstskou pobočku. Velmi děkujeme panu starostovi Josefu Bazalovi za pomoc při získání nového koncertního křídla Yamaha, které se brzy rozezní na naší základní umělecké škole. Spolupráce s radnicí ve Starém Městě tak pokračuje na skvělé úrovni. Děkujeme!

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz