Shakespearovy sady

V polovině září se Smetanovy sady promění na jediný večer v sady Shakespearovy. Vládcem parku se stane král elfů Oberon, z temných stínůse vynoří víly, elfové, rarášci a jiné podivuhodné bytosti. Mezi stromy a keři se se budou ztrácet a nalézat dvojice milenců, do jejichž citů vnese zmatek Puk, jeden z Oberonových věrných služebníků.


Žáci a učitelé ZUŠ Uherské Hradiště se rozhodli rozloučit s létem nocí inspirovanou Shakespearovým Snem noci svatojánské. Ti, kdo přijdou ke Klubu Mír a poté se pomalým krokem vydají na procházku směrem ke Slováckému muzeu a dále do parku, budou svědky večera plného tanečních, hudebních, výtvarných i jiných překvapení, zakončeného divadelním představením Tak trochu Sen noci svatojánské.

Titulní strana Prvního folia, 1623. Mědirytina zobrazující Shakespeara od Martina Droeshouta


Hra je volnou adaptací části Shakespearovy slavné komedie v podání divadelního souboru ZUŠ Uh.Hradiště Dohráli jsme. Děj hry tvoří několik samostatných příběhů, které se různě proplétají, soubor se však soustředil pouze na příběh dvou milenců –Hermie a Lysandra.

Ti dva by mohli prchnout z Athén bez problémů, kdyby… Kdyby Lysander neměl soka v lásce, kdyby Hermie neměla nejlepší přítelkyni, kdyby jejich cesta nevedla přes les, ve kterém elf Puk hledá kouzelnou bylinu, která si umí pohrát s milostnými city toho, komu její šťáva skane na víčka, kdyby Puk………. a jak to všechno dopadne? To se dozvíte v pátek 14. září.

Vše začíná ve 20:15 za Klubem Mír, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na příští léto, pouze představení Tak trochu Sen noci svatojánské se bude po celý rok hrát v Divadelní sále ZUŠ na Tyršově náměstí.Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2018 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz