Spící krasavice

Nechte se okouzlit tanečním uměním baletek ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště - další úvodní představení před živým přenosem z Velkého divadla v Moskvě pro vás přichystaly dívky pod uměleckým vedením Jitky Adamíkové a Jarmily Krystoňové na 10. března.

Žákyně tanečního oboru ZUŠ se představí na jevišti kina Hvězda těsně před živě přenášenou projekcí ruského baletu Spící krasavice. Staroměstská pobočka si připravila choreografii Pas de Trois z baletu Paquita na hudbu Ludviga Minkuse (tančí Tereza Štanglová, Natálie Zemková a Karolína Vojáčková), dále Variaci Odalisky z baletu Korzár na hudbu Rodriga Driga (v podání Dominiky Markové) a představení završí Přítelkyně z baletu Giselle na hudbu Adolpha C. Adama. Uherskohradišťské žákyně budou tančit choreografii Madame Butterfly na hudbu Giacoma Pucciniho.

Pořad uvedou žákyně 6. ročníku z pobočky Staré Město – Marie Hofmanová a Emílie Pospíchalová.

Bonusové vystoupení žákyň základní umělecké školy předchází samotný balet na velkém plátně. Nesmrtelnou pohádku o Šípkové Růžence vypráví tanečníci Velkého divadla ve velkorysém stylu, odrážejícím balet carského dvora 19. století. V Čajkovského melodické hudbě ožívají krásné valčíky, tanec dobré Šeříkové víly, zlé víly Carabosse, ale i dalších pohádkových bytostí jako Briliantové víly, Safírové víly, Kocoura v botách, Červené karkulky či Modrého ptáka. Doporučujeme.


Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz