Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě ,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Pavel Šporcl uvedl výstavu portrétů hudebních skladatelů před 2 měsíci, 26.10.2018 - Uherskohradišťskou ZUŠku navštívil 25. října český houslový virtuos světového renomé Pavel Šporcl. Otevřel zde výstavu portrétů hudebních skladatelů, které pro jeho pořad Hudební perličky na ČT Déčko nakreslili či namalovali žáci výtvarného oboru v loňském roce.
S žáky ZUŠky se tento týden můžete potkávat na vlnách Českého rozhlasu Zlín před 11 dny, 5.12.2018 - Po celý týden mluví a hrají v projektu „Moravské děti“ děvčata a kluci ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště. Přelaďte na ČRo Zlín a nenechte si ujít od pondělí 3. 12. do pátku 7. 12. reportáže z naší školy – vždy v 6:50h ráno a v odpolední repríze ve 13:50h.
Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže 100 let republiky před 16 dny, 30.11.2018 - Žáci výtvarného oboru ZUŠ Uherské Hradiště ze třídy Gabriely Milevské se zúčastnili výtvarné soutěže k výročí 100 let republiky, kterou vyhlásili Orel jednota Uherské Hradiště a Centrum pro rodinu ŘKF Uherské Hradiště.
Tyršova galerie ZUŠ výstava prací žáků výtvarného oboru před 24 dny, 22.11.2018 - Výstava prací žáků výtvarného oboru ze třídy Gabriely Milevské probíhá v prvním patře budovy ZUŠ od listopadu do února. Témata:"souznění duše"-"inspirace uměním"-"modrá je dobrá"-"draci a dračice".
Výstava Psi ozvláštnila prostory Jezuitského sklepa před 1 měsícem, 12.11.2018 - Už druhou výstavu během dvou podzimních měsíců připravila Jana Bouzková s malými výtvarníky ze staroměstské pobočky ZUŠky. 5. listopadu otevřel Jezuitský sklep ve Starém Městě své dveře návštěvníkům vernisáže výstavy, která dává nahlédnout, jak děti ve své fantazii vidí a zpodobňují jedno z nejoblíbenějších zvířat na zemi. Diváka potěší psí portréty i zátiší v neuvěřitelných barvách – na 500 maleb labradorů, vlčáků, jezevčíků a mnoha dalších plemen mohou návštěvníci zhlédnout až do začátku prosince.
Výstava Psi pohledem Televize TVS před 1 měsícem, 9.11.2018 - Kouzelné i dojemné. Že psí oči nedělají na rodiče jenom děti před vysvědčením, se přesvědčte na výstavě, kterou otevřela Jana Bouzková ve staroměstském Jezuitském sklepu. Najdete jej v prostorách tamního Event centra v blízkosti kostela. Reportáž přináší Televize TVS.
Setkání žáků ZUŠ s houslovým virtuosem Pavlem Šporclem před 2 měsíci, 19.10.2018 - Koncertní sál ZUŠ na Mariánském náměstí čtvrtek 25. 10. 2018 v 15:45. Setkání zahájíme vernisáží výstavy projektu „Portréty hudebních skladatelů pro Hudební perličky v televizi Déčko“. Portréty hudebních skladatelů pro pořad vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ UH.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2018 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz