ZPĚT DO TŘÍD

Fotografie absolventů a učitelů ZUŠ Uh.Hradiště, jak je viděl ve školním roce 2016 – 2017 fotograf Marek Malůšek a výstava žákovských prací ze tříd Jitky Magdálkové a Hany Klinkovské s názvem A je vymalováno 2017.

Skupinové portréty fotografa Marka Malůška představují netradiční pojetí absolventského tabla ZUŠ Uherské Hradiště. Cílem konceptu bylo přivést žáky se svými pedagogy zpět do tříd v budově školy na Mariánském náměstí, v nichž spolu prožili převážnou část vzdělávacího procesu a postupně zde nabývali zkušenosti a poznávali krásu hudby, zpěvu, tance nebo výtvarného či dramatického umění. Vyprázdněné prostory budovy stále nesou v interiérech stopy a záznamy dlouholeté činnosti vtisknuté do podlah, zdí či starých koberců. Koncept tak vytvořil podmínky pro interakci tvůrců těchto záznamů s obnaženou  architekturou coby médiem obsahujícím zbytky atmosféry, vůní a vzpomínek. Zchátralá budova školy prochází v současném období celkovou rekonstrukcí, po jejímž dokončení bude opět sloužit původnímu účelu.

Souhrnné výtvarné projekty žáků Jitky Magdálkové  a Hany Klinkovské nesou název  Andulka vlnkovaná" a ,,Život na Zemi". Jedná se o ukázky z celoroční tvorby žáků. V již třetím ročníku této akce výtvarného oboru bude vystavovat na 90 žáků školy ve věku od 6 do 17 let.

Vernisáž se uskuteční v kině  Hvězda v úterý 20.6.2017 v 17.00 hodin, kulturní program se postarají žáci hudebního oboru. Výstava potrvá do 23.7.2017.

Zároveň všechny zvu na Poslední divadelní tečku – představení Tak trochu Maryša souboru Dohráli jsme ve středu 21.6. v 19:00 hodin a představení Ryba ve čtyřech souboru Čapek ve čtvrtek 22.6. ve 20.00 hodin  v budově ZUŠ na Tyršově náměstí.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz