Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Ptáčci dětskýma očima před 4 měsíci, 18.5.2021 - Malí výtvarníci ze třídy Jany Tvrdoňové dneska vyrazili se stojany malovat na školní dvorek. Ponořili se do krásných kontrastních barev, ve kterých vyvedli sovy, dudka či strakapouda. A radovali se společně z rozvolněné výuky.
Fotogalerie z 1. koncertu absolventů a sólistů před 4 měsíci, 17.5.2021 - Emotivní i poetická byla hudba na 1. koncertu absolventů a sólistů 12. května. Ten opepřila slavná skladba Californication od Red Hot Chilli Peppers, s Led Zeppelin jsme vystoupali schody do nebe nebo se rozohnili u Metudova rockování.
Talentovky do Filmové tvorby před 4 měsíci, 17.5.2021 - Chcete si vyzkoušet různé zajímavé role ve filmo­vém štábu a natočit si skutečný krátký film? Přijďte  v pátek 4. 6. k talentovkám!
ZUŠ Open výstava ve výlohách před 4 měsíci, 17.5.2021 - V centru Uherského Hradiště si můžete prohlédnout novou výstavu v rámci celostátního projektu ZUŠ open.
Talentovky se blíží i do dechového oddělení před 4 měsíci, 14.5.2021 - Proč je pro děti důležité hrát na dechové nástroje? Náš filmový štáb položil tuto otázku paní doktorce Daně Popelářové. Tak neváhejte a přihlaste se - talentovky už jsou za rohem a na naší škole si můžete vybrat hned z deseti dechových nástrojů!

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Smutná zpráva před 6 dny, 14.9.2021 - S velkou lítostí oznamujeme, že nás navždy opustila naše kolegyně a kamarádka Marika Blažková.
ZUŠ Uherské Hradiště navštíví koncert orchestru Czech virtuosi před 12 dny, 8.9.2021 - Den české státnosti oslaví žáci a učitelé Základní umělecké školy Uh. Hradiště výletem na mimořádný koncert. V úterý 28. září 2021 se odehraje koncert brněnského orchestru Czech virtuosi a houslisty Jiřího Pospíchala, kteří publiku představí své umění pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera. Koncert se uskuteční v 19 hodin v majestátním prostředí zámku Slavkov – Austerlitz. V programu zazní například opusy Ludwiga van Beethovena či houslový koncert Maxe Brucha.
Podmanivá hudba a nástroje Kanárských ostrovů rozezvučely Zušku před 17 dny, 3.9.2021 - Canarias Origin je název projektu, který propaguje českou kulturu na Kanárských ostrovech a kanárskou u nás. Stojí za ním česká rodačka Monika Srncová, která vystudovala španělskou vyšší konzervatoř na Tenerife a již 20 let tam žije.
Školní rok zahájen! před 18 dny, 2.9.2021 - V přívětivém prostředí nádvoří ZUŠky 1. září 2021 ředitel Jiří Pospíchal spolu s vedením školy slavnostně zahájil nový školní rok.
Elektronická přihláška otevřena před 19 dny, 1.9.2021 - Elektronická přihláška je stále otevřena, a to až do 15.9.2021.
Staň se filmařem! před 19 dny, 1.9.2021 - Přijďte v září k talentovkám do Filmové tvorby
Filmové pásmo žáků Základní umělecké školy Uh. Hradiště před 20 dny, 31.8.2021 - Filmové pásmo žáků Základní umělecké školy Uh. Hradiště, vzniklé v covidovém roce 2021

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz