Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Úspěšné zakončení školního roku v literárně-dramatickém oboru ZUŠ UH před 3 měsíci, 11.6.2021 - Ministerstvo školství letos zrušilo všechny soutěže, včetně těch našich uměleckých. Ne tak Ministerstvo kultury, které podpořilo rozmanité kulturní aktivity a přehlídky. Jednou z nich je Wolkrův Prostějov.
Kontrabasové soirée před 3 měsíci, 11.6.2021 - Základní umělecká škola Uh. Hradiště zve veřejnost na výjimečný koncert nazvaný Kontrabasové soirée. Proběhne v pondělí 21. června v 19:00 v koncertním sále ZUŠ na Mariánském náměstí 125, Uherské Hradiště. Struny kontrabasů rozezní erudovaní hosté Adam Honzírek spolu s Pavlem Klečkou, za klavír usedne Marie Wiesnerová, která oba uznávané umělce doprovází.
První hradišťský flash mob! před 3 měsíci, 10.6.2021 - Roztančené hradišťské náměstí
Absolventské koncerty pobočky Kunovice před 3 měsíci, 9.6.2021 - Srdečně Vás zveme na Koncert absolventů kunovické pobočky ZUŠky, který se uskuteční v úterý 15. června 2021 v 18:00 v Klenbovém sále Panského dvora v Kunovicích.
3. koncert absolventů a sólistů - online před 3 měsíci, 8.6.2021 - Srdečně vás zveme na živé vysílání 3. koncertu absolventů a sólistů

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Smutná zpráva před 6 dny, 14.9.2021 - S velkou lítostí oznamujeme, že nás navždy opustila naše kolegyně a kamarádka Marika Blažková.
ZUŠ Uherské Hradiště navštíví koncert orchestru Czech virtuosi před 12 dny, 8.9.2021 - Den české státnosti oslaví žáci a učitelé Základní umělecké školy Uh. Hradiště výletem na mimořádný koncert. V úterý 28. září 2021 se odehraje koncert brněnského orchestru Czech virtuosi a houslisty Jiřího Pospíchala, kteří publiku představí své umění pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera. Koncert se uskuteční v 19 hodin v majestátním prostředí zámku Slavkov – Austerlitz. V programu zazní například opusy Ludwiga van Beethovena či houslový koncert Maxe Brucha.
Podmanivá hudba a nástroje Kanárských ostrovů rozezvučely Zušku před 17 dny, 3.9.2021 - Canarias Origin je název projektu, který propaguje českou kulturu na Kanárských ostrovech a kanárskou u nás. Stojí za ním česká rodačka Monika Srncová, která vystudovala španělskou vyšší konzervatoř na Tenerife a již 20 let tam žije.
Školní rok zahájen! před 18 dny, 2.9.2021 - V přívětivém prostředí nádvoří ZUŠky 1. září 2021 ředitel Jiří Pospíchal spolu s vedením školy slavnostně zahájil nový školní rok.
Elektronická přihláška otevřena před 19 dny, 1.9.2021 - Elektronická přihláška je stále otevřena, a to až do 15.9.2021.
Staň se filmařem! před 19 dny, 1.9.2021 - Přijďte v září k talentovkám do Filmové tvorby
Filmové pásmo žáků Základní umělecké školy Uh. Hradiště před 20 dny, 31.8.2021 - Filmové pásmo žáků Základní umělecké školy Uh. Hradiště, vzniklé v covidovém roce 2021

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz