Vánoční muzicírování pro děti z dětského domova

publikováno: 6.1.2020

Že i v Peru, Francii či Katalánsku mají své jedinečné koledy, se dověděly děti, které přišly na Vánoční muzicírování v koncertním sále ZUŠky 20. prosince. Pro děti z Dětského domova Uherské Hradiště vystoupili žáci pod vedením Jitky Slivečkové, kteří společně naslouchali povídání o vánočních tradicích a zkusili si vyrobit třpytivou hvězdu na vánoční stromeček.

Jenůfka

publikováno: 6.1.2020

Zveme všechny příznivce amatérského divadla na premiéru hry Jenůfka. Pod přísným režijním dohledem Hany Nemravové opět spojily síly soubory Čapek a Dohráli jsme a vytvořily svou verzi hry G. Preissové Její pastorkyňa.

Vánoční koncert staroměstské pobočky ZUŠky

publikováno: 2.1.2020

Jak tančí sníh či Nezbedné vločky... Pod těmito poetickými názvy se skrývají choreografie, které si na Vánoční koncert ZUŠ ve Starém Městě přichystaly žákyně tanečního oboru. Proběhl 19. 12. 2019 v tamním Společensko-kulturním centru a ve vánočně laděném programu se představili také žáci hudebního a literárně dramatického oboru. Na koncertu zazněly dvě irské lidové skladby i Debussyho Arabeska, jaká je podoba Mobilních Vánoc jsme se pak dověděli v přednesu z díla Miloše Kratochvíla.

Tradiční předvánoční koncert žáků polešovické pobočky

publikováno: 2.1.2020

Tradiční předvánoční koncert žáků hostila Sokolovna Polešovice 18. prosince 2019. Uspořádala jej ZUŠ Uherské Hradiště – pobočka Polešovice ve spolupráci s Městysem Polešovice. Děti si pro početné publikum připravily řadu adventních písní, koled nebo pastorál. Kromě tradičních vánočních skladeb zazněla například How Far Is to Bethlehem v aranžmá J. Svobody či Adeste Fideles od J. F. Wadeho.

PF 2020

publikováno: 20.12.2019

Hodně štěstí v novém roce :-)

ZUŠ doporučuje: Benefiční koncerty uherskohradišťské Charity

publikováno: 20.12.2019

Základní umělecká škola se připojuje k pozvání na benefiční koncerty uherskohradišťské Charity, které se tradičně uskuteční v kostele sv. Františka Xaverského v UH.

Slané ženy

publikováno: 20.12.2019

Základní umělecká škola se připojuje k pozvání na vernisáž výstavy Slané ženy, která se uskuteční v neděli 5. 1. 2020 v Cafe 21 v Uh. Hradišti. Svoje umění na vernisáži představí žáci kytarového oddělení ZUŠky.

Vánoce se blíží

publikováno: 19.12.2019

Předvánoční atmosférou byly naplněny všechny koncerty Základní umělecké školy a stala se hlavním tématem i nejnovější výstavy v Tyršově galerii. Má název Vánoce se blíží a otevřeli ji děti a učitelé 16. prosince v budově ZUŠky na Tyršově náměstí. Diváci se mohou potěšit tvůrčí prací žáků ze třídy Radmily Doskočilové a Martina Šimčíka.

Vánoční koncert pobočky Staré Město

publikováno: 19.12.2019

ZUŠ Uherské Hradiště – pobočka Staré Město Vás srdečně zve na Vánoční koncert, který se uskuteční v kostele sv. Floriána v Kostelanech nad Moravou v neděli 29. 12. 2019 v 15.00. Účinkuje CM Dolinka ze staroměstské pobočky ZUŠky a Stanislav Haloda.

Vánoční kometa zářila nad koncertem ZUŠ Uherské Hradiště v Redutě

publikováno: 17.12.2019

Vánoční koncert v uherskohradišťské Redutě diváky upoutal vánoční atmosférou. Velký sál rozezněly v polovině prosince skladby Bacha, Bendy či Wadeho. Na sladká vánoční pokušení nás hudebně naladila příčná flétna Gabriely Pestlové ve skladbách z edice Chocolate Box „Caramel Carousel“ a „Minty Minuet“, Aneta Vajdíková ovládla černobílý svět klavíru se svým nastudováním skladby Preludium a fuga Es dur. Publikum okouzlil i Arnau Petřivalský se svojí interpretací náročného Koncertu č. 5, a moll na housle a na klarinet zazněla dynamická Serenáda v podání Petra Polácha, který si v loňském školním roce – v komorním triu s Alžbětou Blahovou a Janem Kallusem – získal odbornou porotu na celostátní soutěži.