Stalo se...

Historie akcí a událostí dávných i nedávných.

Koncert absolventů a sólistů varhanního oddělení, FOTOGALERIE

publikováno: 27.6.2019

19. června se divákům ve velehradské bazilice představili absolventi varhanního oddělení ZUŠ Uherské Hradiště ze třídy Lucie Adamcové, Pavla Berky a Jakuba Macka. Zazněly skladby Krebse, Bacha, Martiniho či Bédarda. Majestátní zvuk varhan doplnilo vystoupení Kamily Holčíkové na příčnou flétnu pod vedením Lenky Malíkové a Händelův pochod na trubku v podání Martina Baláže.

Koncerty pro základní školy i mateřinky – učitelé ZUŠky seznamovali děti s hudbou

publikováno: 25.6.2019

Pošťáka, hasiče, nebo třeba vítr. Zvuk hudby je všude kolem nás… Zprostředkovat dětem zážitek z umění jako součásti (ne)všedního života se vydalo přímo do škol v Uherském Hradišti i v okolí deset učitelů ZUŠky. Interaktivní a zábavnou formou seznamovali děti formou příběhu s jednotlivými hudebními nástroji a hudebním světem, protkaným se světem každodenním. Děti se setkaly s ponocným a lesním rohem, za žhavého rytmu kytary hádaly, odkud je známka z dalekého Španělska, nebo hasily požár u paní Pivovarníkové, jejíž vyděšený soprán nebylo možné přeslechnout.

Noc kostelů v Uherském Hradišti

publikováno: 24.6.2019

24. května se ve farním kostele sv. Františka Xaverského konala Noc kostelů. Na ní se publiku představili žáci hudebního oboru ze tříd Jiřího Bajzy, Jany Jankůjové, Lenky Malíkové, Petra Krále a Lucie Adamcové. Diváci se mohli také zaposlouchat do přednesu Žalmu č. 10 v podání Elišky Kaláčové, která studuje literárně dramatický obor, a do ukázky divadelní tvorby žáků z třídy Radmily Mrázové, kteří interpretovali povídku z knihy Zlý farář přejel hodného psa.

Koncert Libora Meisla a studentů Konzervatoře Brno

publikováno: 24.6.2019

25. dubna se divákům v koncertním sále ZUŠky představil prvotřídní houslista Libor Meisl, člen Wiener Symphoniker, a spolu s ním studenti brněnské konzervatoře ze třídy Jiřího Pospíchala.

Česká hudba a světová baletní tvorba

publikováno: 21.6.2019

11. a 12. června patřil Velký sál Klubu kultury dvěma závěrečným koncertům žáků tanečního oboru ZUŠ Uh. Hradiště z poboček Staré Město a Buchlovice, kteří představili svoje umění pod vedením pedagožek Jitky Adamíkové, Jarmily Krystoňové a Marie Hladníkové.

3. koncert absolventů, sólistů a souborů 16. 5. 2019 - fotogalerie

publikováno: 20.6.2019

Ve čtvrtek 16. května se v uherskohradišťské Redutě uskutečnil 3. koncert absolventů, sólistů a souborů, na kterém vystoupili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště pod vedením svých učitelů Jiřího Bajzy, Lukáše Frýborta, Jany Hanáčkové, Iva Horkého, Antonína Koníčka, Josefa Krystoně, Petry Foltýnové, Jany Orechovské, Ondřeje Popelky, Marka Ovčáčíka, Drahomíry Stránské a Tomáše Staňka. Redutou zněly skladby pro klavír, kytary, housle, klarinet nebo saxofon, publikum potěšil i komorní orchestr ZUŠ, jazzové kvarteto, přípravný dechový soubor a dechový orchestr Zuška.

Žáci LDO naší školy budou porotci soutěže Českého rozhlasu!

publikováno: 19.6.2019

"Čáry paní Láryfáry", "Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema" či "Pane Bůh, tady Anna" v interpretaci herečky Barbory Hrzánové a zpěvačky Anety Langerové. I o těchto titulech se již na podzim rozhodne v soutěži o nejlepší dětské audioknihy končícího školního roku. A děti z literárně dramatického oboru naší ZUŠky budou u toho! Právě je si Český rozhlas vybral do dětské poroty, která rozhodne o letošních Cenách Bystrouška.

Koncert absolventů, sólistů a souborů 30. 4.2019

publikováno: 19.6.2019

Potěšte se fotogalerií z koncertu, který proběhl 30. dubna 2019 v Redutě, na kterém se početnému publiku představili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště pod vedením svých učitelů Jiřího Bajzy, Jany Gajdošové, Jany Grabcové, Jany Hanáčkové, Magdaleny Koišové, Marka Ovčáčíka, Petry Foltýnové a Jany Orechovské.

Závěrečná besídka a Hudební noc ZUŠ Uh. Hradiště – pobočky Boršice

publikováno: 17.6.2019

Srdečně vás zveme na Závěrečnou besídku a Hudební noc ZUŠ Uh. Hradiště – pobočky Boršice, která se bude konat v úterý 25. 6. 2019 v 18 hodin ve Farní zahradě v Boršicích.

Absolventský koncert ZUŠ Uh. Hradiště – pobočky Tupesy

publikováno: 17.6.2019

Srdečně vás zveme na Absolventský koncert ZUŠ Uh. Hradiště – pobočky Tupesy, který se uskuteční v úterý 18. 6. 2019 v 17 hodin v sále Muzea tupeské keramiky.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz