Zprávy ze Starého Města

publikováno: 17.6.2019

Letos stejně jako každý rok se žákyně tanečního oboru ZUŠ Uherské Hradiště pobočky Staré Město ze třídy Jarmily Krystoňové zúčastnily několika baletních soutěží. 15. ročníku celostátní soutěže v klasickém tanci Pardubická arabeska – 13. dubna, 5. ročníku Mezinárodní baletní soutěže pro děti a mládež Na špičkách v Brně ve dnech 27. a 28. května a Grand Prix Dance Olomouc o víkendu 11. a 12. května.

Koncert absolventů a sólistů varhanního oddělení

publikováno: 17.6.2019

Srdečně vás zveme na koncert absolventů a sólistů varhanního oddělení ZUŠ Uh. Hradiště, který proběhne v Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě ve středu 19. 6. 2019 v 18 hod. Vstupné dobrovolné.

Mimořádné ocenění poroty v soutěži Tactus.cz 2019

publikováno: 17.6.2019

Mimořádné ocenění poroty v soutěži hmatově ilustrovaných knih pro nevidomé, jejíž 7. ročník probíhá pod heslem „Také nevidomé děti rády čtou“, získaly pedagožky Radmila Doskočilová z výtvarného oboru ZUŠ Uh. Hradiště a Hana Nemravová za obor literárně-dramatický. Cenu obdržely za vedení žáků při tvorbě úspěšného soutěžního díla.

ZUŠ Uherské Hradiště doporučuje: Strom ve větru

publikováno: 17.6.2019

Nenechte si v úterý 18. 6. v 19 hodin v kině Hvězda ujít absolventský film studentů 4. ročníku střední školy filmové ve Zlíně, jehož uvedení proběhne za účasti delegace tvůrců a herců. Setkejte se s režisérem Radkem Ševčíkem, herečkou Annou Pospíchalovou (Slovácké divadlo) a dětskou herečkou Julií Krystoňovou, která na ZUŠ Uherské Hradiště studuje sólový zpěv, hru na klavír a taneční obor.

Kytarový koncert Konzervatoře Kroměříž

publikováno: 17.6.2019

Srdečně vás zveme na Kytarový koncert studentů Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž, který se bude konat v pondělí 17. června 2019 v 16:15 v koncertním sále ZUŠ.

Koncert studentů klavírního oddělení Konzervatoře Kroměříž

publikováno: 17.6.2019

ZUŠ Uherské Hradiště vás srdečně zve na Koncert studentů Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž, který se bude konat ve středu 19. června 2019 v 17 hod. v koncertním sále ZUŠ.

Výstava prací žáků výtvarného oboru pobočky Kunovice

publikováno: 17.6.2019

Základní umělecká škola Uherské Hradiště pobočka Kunovice Vás zvou na výstavu prací žáků výtvarného oboru ve školním roce 2018/2019, která aktuálně běží v Městské knihovně Kunovice. K vidění je do konce srpna.

Festival vín v Uherském Hradišti

publikováno: 16.6.2019

Jak zajímavě se snoubí víno s muzikou, tancem a literaturou, se mohli přesvědčit návštěvníci Festivalu vín VOC Blatnice, který se konal v sobotu 8. června na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. O představení Vín originální certifikace se postarali zkušení vinaři z Blatnice pod Svatým Antonínkem, o poutavý hudebně-taneční program zase žáci a učitelé ZUŠky.

Festival vín v Uherském Hradišti

publikováno: 14.6.2019

Matyáš Ondrůšek a Filharmonie Bohuslava Martinů

publikováno: 13.6.2019

Na koncertu 7. května v Klubu kultury Uherské Hradiště, který v rámci projektu Malí velcí filharmonici pořádala Základní umělecká škola Uh. Hradiště, vystoupil společný orchestr vybraných žáků veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje, žáků Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž a členů orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Jiřího Kadavého. Koncert zahájil Sonátou g moll Matyáš Ondrůšek na trubku. Třináctiletý žák Iva Horkého ze ZUŠ Uh. Hradiště (pobočky Kunovice), který letos na Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů Brno 2019 1.–2. června získal 1. cenu ve své kategorii a byl také vyhlášen absolutním vítězem celé soutěže.