Po praktickém semináři odstartoval v 18 hodin koncert, na kterém kromě sympatického francouzského kytaristy vystoupili také žáci, kteří se zúčastnili workshopu – Vendula Radkovičová, Dominik Jašek, Aneta Vajdíková a Filip Šohajek. Ti si pro posluchače připravili skladby společně se svými učiteli Evou Holečkovou, Lukášem Frýbortem a Janou Jankůjovou.
V první části vystoupení Alexandre Glizeho se pak diváci mohli zaposlouchat do skvěle instrumentálně zvládnutých skladeb Johanna Sebastiana Bacha i do melodií Hectora Villa-Lobose, Marca Pereiry, Quique Sinesiho a autorských skladeb v provedení na klasickou kytaru.
Druhá část koncertu již byla čistě autorská. Jak Alexandre Glize řekl: „Klasická kytara je příliš tichá, hledal jsem, jak toto omezení vyřešit, a našel jsem looper“. Jedná se o systém živého nahrávání v reálném čase, skládání a vrstvení smyček hudebních motivů, ale i rytmických doprovodů. „Práce s touto technikou při využití moderních i klasických kytarových postupů je v jeho podání mistrovská. Z jeho autorských skladeb je cítit živelnost a čirá radost z hry. Témata jednotlivých skladeb jsou natolik silná, že zaujmou od prvních tónů,“ uvedla pedagožka Eva Holečková. Posluchači tak mohli na vlastní uši slyšet maximální dynamický i barevný potenciál kytary v různých typech skladeb.
„Představte si smutného trpaslíka, je v zahradě a prší. Je trochu melancholický, ale není depresivní,“ dotknul se Alexandre struny představivosti a rozehrál ji spolu s příběhem divákům přímo před očima. Hodný drak, Epická bitva či Brazilský let – i takové byly názvy dalších vlastních skladeb, které nepostrádaly svůj příběh. Odměnou mu byl dlouhý potlesk vestoje, vůbec první, který kdy zazněl v koncertním sále Základní umělecké školy.
Další informace o tomto pozoruhodném umělci najdete na www.alexandreglize.com.