Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě ,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Výzva pro bývalé absolventy před 28 dny, 16.9.2019 - ZUŠ aktuálně připravuje novou výstavu s názvem Absolvent selfie, na které budou k vidění současné profesní portréty lidí, kteří absolvovali Základní uměleckou školou Uh. Hradiště či dřívější LŠÚ.
Momentky z historie před 2 dny, 12.10.2019 - Výstava o historii ZUŠ uherské Hradiště. Vernisáž 15.10. 2019 v 17:00 v Jezuitské koleji. Přijďte se podívat.
Pleteme město, mapa projektu před 5 dny, 9.10.2019 - Mapa výtvarných instalací projektu "Pleteme město". Na vlastní oči můžete vidět jak město ožívá pletenými objekty mladých výtvarníků SUPŠ a žáků ZUŠ Uherské Hradiště
Pleteme město, srdečně Vás zveme před 12 dny, 2.10.2019 - Město ožije pletenými objekty mladých výtvarníků SUPŠ a žáků ZUŠ Uherské Hradiště
Rozmalováno před 13 dny, 1.10.2019 - V Tyršově galerii je k vidění nová výstava Rozmalováno, kterou 26. září zahájili vedoucí výtvarného oboru Martin Šimčík s pedagožkou Hanou Klinkovskou. Projděte se chodbami v budově školy na Tyršově náměstí a neponechte bez povšimnutí práce dětí ve věku 10–18 let, zpracované různými technikami. Obdivovat můžete květiny, postavy zvířata, architekturu, abstraktní kresby i dětskou plakátovou tvorbu. Zajímavě děti vykreslily i zimní témata nebo příběhy z povídek Karla Čapka, které si můžete prohlédnout ve formě komiksu.
Malby 2019 před 13 dny, 1.10.2019 - Srdečně vás zveme na výstavu Malby 2019, kterou si můžete prohlédnout v Cafe 21 v termínu 7.–13. 10. 2019. Výstava výtvarného oboru ZUŠ – pobočky Staré Město představuje práce inspirované současnou moderní malbou s tematikou krajiny, lidské figury či tváře nebo také světem zvířat. Své absolventské práce, které byly o prázdninách vystaveny v Knihovně Staré Město, zpracovali žáci pod vedením pedagožky Jany Bouzkové.
Upozornění pro rodiče a žáky: před 28 dny, 16.9.2019 - Změna úředních hodin - kancelář školy, Tyršovo náměstí

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz