Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Pozvánka na výstavu MenART před 14 dny, 22.7.2020 - Přijměte naše srdečné pozvání na slavnostní zahájení výstavy, která bude prezentovat výstupy výtvarné větve Stipendijní akademie MenART. Výstava bude zahájena ve středu 29. 7. ve 14. hod. v Duslově vile v Berouně, kde si ji můžete prohlédnout do 4. 9. Touto výstavou je zároveň završeno roční studium žáků společně s pedagogy, kteří se tohoto projektu zúčastnili – na výstavě můžete zhlédnout také tvůrčí práce studentky výtvarného oboru ZUŠ Uh. Hradiště ze třídy Jitky Magdálkové.
Necháváme jejich talent vyrůst – i o prázdninách! před 20 dny, 16.7.2020 - Ani o letních měsících nenechávají žáci z uherskohradišťské ZUŠky ležet svůj talent ladem. A tak zatímco jiné děti prázdninují, vydávají se na různé vzdělávací kurzy, kde je kromě umění čekají také nová přátelství a spousta zábavy i radost z objevování.
Vernisáž fotografické výstavy Selenita před 1 měsícem, 1.7.2020 - Barevné panoptikum města, uhrančivé západy slunce nad krajinou nebo "uvítací" nápis Arbeit macht frei v táboře v Osvětimi. Namnoze kontrasty. I tyto obrazy jsou k vidění na 5. ročníku výstavy Selenita, která se 18. června otevřela v Tyršově galerii v budově základní umělecké školy na Tyršově náměstí. Nechybí kouzlo staré cihlové architektury, grafitti na projíždějícím vlaku či rozesmáté tváře folkloristů a trošku jiné portréty.
Dárek za vysvědčení před 1 měsícem, 30.6.2020 - Máme pro vás dárek za vysvědčení! Prodejna hudebních nástrojů Music City v Uherském Hradišti prodlužuje platnost slevy 10 % pro studenty naší ZUŠ až do konce září 2020! Stačí na prodejně sdělit, že jste našimi studenty.
Výsledky talentových zkoušek před 1 měsícem, 29.6.2020 - Výsledky talentových zkoušek - Uherské Hradiště a pobočky pro školní rok 2020/2021
Nedoručené maily ZUŠ rodičům před 1 měsícem, 26.6.2020 -
Vernisáž výstavy Absolventi před 1 měsícem, 26.6.2020 - Prohlédněte si fotky z vernisáže, která proběhla 22. června za hudebního doprovodu kvartetu v čele s absolventkou ve hře na saxofon Andreou Somrovou.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2020 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz