Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Fotogalerie z Letního divadelního tábora před 5 dny, 26.7.2021 - Uprostřed velehradských hvozdů se 7.–13. července odehrával Letní divadelní tábor. Děti se mohly těšit na skvělé role v divadelním představení, vyzkoušely si žonglování i život potulného loutkáře. Podívejte se na fotogalerii!
Putování za dechovkou před 5 dny, 26.7.2021 - O tom, že dechovka není oblíbeným žánrem jen u starší generace, jsme se mohli přesvědčit na třídenním kurzu nazvaném “Putování za dechovkou“.
Velké hudební hraní pro malé děti před 15 dny, 16.7.2021 - Fotogalerie z 3. 7. 2021.
Fotogalerie z Tanečního odpoledne na Jezuitské koleji před 20 dny, 11.7.2021 - V ptáčky, labuťky i krásné malé víly se 29. června na Tanečním odpoledni na kolejním nádvoří proměnily děti z taneční přípravky, které pedagožky Jana Trubačíková a Maruška Hladníková na konci odměnily obrázkovým vysvědčením.
Hudební cestování s netradičními hudebními nástroji před 24 dny, 7.7.2021 - Ač v pátek navečer, rodiče 25. června upoutala akce Hudební cestování s netradičními hudebními nástroji. Kromě toho, že děti představily svoje hudební umění, si pro ně paní učitelka Jitka Slivečková připravila zajímavé povídání o nezvyklých hudebních nástrojích, které se používají v různých zemích světa a jsou charakteristické jen pro danou oblast. Žáci si na prázdniny také odnesli jeden voňavý perníkový dárek.

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Velké hudební hraní pro malé děti má ještě volná místa! před 1 měsícem, 23.6.2021 - Srdečně Vás zveme na den hudebně pohybových her pro rodiče s dětmi
Talent mezi vinicemi II před 5 dny, 26.7.2021 - S pohodovou hudbou, vtipnými recitátory a větrem ve vlasech i v notách jste mohli spolu se žáky Zušky strávit 23. července příjemný podvečer na Talentu mezi vinicemi. Pro diváky byla také připravena výtvarná galerie děl, která vznikla při distanční výuce. Podívejte se na fotky.
Reportáž o vystoupení ZUŠky ve Velehradských vinicích před 10 dny, 21.7.2021 - V netradičním prostředí Velehradských vinic představila naše Zuška výsledky své práce v hudebním a výtvarném oboru. Podívejte se na reportáž televize TVS - začíná na minutě 15:30. A nenechte si ujít naše koncertování 23. července od 17:00, opět na stejném místě.
Fotogalerie z výstavy Absolventi v kině Hvězda před 29 dny, 2.7.2021 - Van Goghovy slunečnice a Hvězdná noc, roztodivná zvířata, svěží dětské pohledy na módu, ale i fascinující variace černé a bílé v dokonalé geometrii. To všechno je k vidění na výstavě absolventů výtvarného oboru, která se pro diváky otevřela 22. června v kině Hvězda. Mrkněte na fotky z vernisáže!
Fotogalerie z Koncertu učitelů před 29 dny, 2.7.2021 - Kouzelné hudebně-dramatické zážitky si pro diváky připravili pedagogové Zušky na Koncertu učitelů 23. června.
Uherskohradišťská ZUŠka zve na Talent ve vinicích před 29 dny, 2.7.2021 - Základní umělecká škola Uh. Hradiště nezahálí ani v létě a výsledky své celoroční práce představí v netradičním prostředí Velehradských vinic. Akce s názvem Talent ve vinicích proběhne ve dvou termínech: v pátek 9. července od 17:00 a také v pátek 23. července na stejném místě. Velehradské vinice najdete na adrese Jalubí 428.
Ukončení školního roku a předávání vysvědčení před 1 měsícem, 25.6.2021 - Vysvědčení se předává ve středu 30. 6. v 9–12 hod.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz