Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Natočit svůj první film třeba ve třinácti? Proč ne... před 2 měsíci, 10.8.2021 - Krátké filmy žáků Základní umělecké školy jsou ve středu v 18 hodin k vidění na Letní filmové škole. Tak vyrazte do parku a nemiňte přitom stan Respektu.
Fotogalerie z Letního výtvarně-sportovního kempu před 2 měsíci, 3.8.2021 - Čarokrásné tašky, vlastnoruční šperky, mandaly i lapače snů si vyrobily děti na Letním výtvarně-sportovním kempu, který se konal minulý týden na ZUŠce. Podívejte se na fotogalerii. Kemp pořádá Několikaspřeží, z.s. Realizace letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Fotogalerie z Příměstského tábora v ZUŠce, na pobočce Staré Město před 3 měsíci, 29.7.2021 - A jsme v půlce Příměstského tábora v ZUŠce, který pořádá na pobočce ve Starém Městě spolek Několikaspřeží, z.s. Realizace letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Talent mezi vinicemi II před 3 měsíci, 26.7.2021 - S pohodovou hudbou, vtipnými recitátory a větrem ve vlasech i v notách jste mohli spolu se žáky Zušky strávit 23. července příjemný podvečer na Talentu mezi vinicemi. Pro diváky byla také připravena výtvarná galerie děl, která vznikla při distanční výuce. Podívejte se na fotky.
Fotogalerie z Letního divadelního tábora před 3 měsíci, 26.7.2021 - Uprostřed velehradských hvozdů se 7.–13. července odehrával Letní divadelní tábor. Děti se mohly těšit na skvělé role v divadelním představení, vyzkoušely si žonglování i život potulného loutkáře. Podívejte se na fotogalerii! Kemp pořádá Několikaspřeží, z.s. Realizace letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Zrušení výuky - Z. Dubová před 3 dny, 14.10.2021 - Zuzana Dubová od pátku 15. 10. 2021 až do odvolání neučí z důvodu nemoci.
Výběrové řízení - Produkční před 11 dny, 5.10.2021 - Základní umělecká škola v Uherském Hradišti hledá produkčního pro realizaci výchovně vzdělávacích uměleckých projektů.
Smutná zpráva před 1 měsícem, 14.9.2021 - S velkou lítostí oznamujeme, že nás navždy opustila naše kolegyně a kamarádka Marika Blažková.
ZUŠ Uherské Hradiště navštíví koncert orchestru Czech virtuosi před 1 měsícem, 8.9.2021 - Den české státnosti oslaví žáci a učitelé Základní umělecké školy Uh. Hradiště výletem na mimořádný koncert. V úterý 28. září 2021 se odehraje koncert brněnského orchestru Czech virtuosi a houslisty Jiřího Pospíchala, kteří publiku představí své umění pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera. Koncert se uskuteční v 19 hodin v majestátním prostředí zámku Slavkov – Austerlitz. V programu zazní například opusy Ludwiga van Beethovena či houslový koncert Maxe Brucha.
Podmanivá hudba a nástroje Kanárských ostrovů rozezvučely Zušku před 1 měsícem, 3.9.2021 - Canarias Origin je název projektu, který propaguje českou kulturu na Kanárských ostrovech a kanárskou u nás. Stojí za ním česká rodačka Monika Srncová, která vystudovala španělskou vyšší konzervatoř na Tenerife a již 20 let tam žije.
Školní rok zahájen! před 1 měsícem, 2.9.2021 - V přívětivém prostředí nádvoří ZUŠky 1. září 2021 ředitel Jiří Pospíchal spolu s vedením školy slavnostně zahájil nový školní rok.
Staň se filmařem! před 2 měsíci, 1.9.2021 - Přijďte v září k talentovkám do Filmové tvorby

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz