Výtvarno

MOTTO: "Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí."

Výtvarný obor

Výstava výtvarné tvorby z distanční výuky před 2 měsíci, 8.1.2021 - Paní učitelka Gabriela Milevská si pro své žáky udělala online mini-výstavu tvůrčích prací, které vznikly za první vlny koronaviru, a těší se, až bude mít vernisáž za osobní přítomnosti dětí. Obrázky vytvořili žáci ve věku 14–15 let a věnovali se tématům jako květiny, stromy, portréty či relaxace.
Fotogalerie z 2. vánočního koncertu před 2 měsíci, 22.12.2020 - Podívejte se na fotogalerii z generálky na 2. vánoční koncert, na kterém se 21. prosince ve vysílání na Facebooku a na Youtube představili talentovaní mladí hudebníci, zpěváci, tanečníci i žáci literárně-dramatického oboru. Koncert byl kvůli protiepidemickým opatřením předtočen v pátek 18. prosince.
1. vánoční online koncert před 2 měsíci, 16.12.2020 - Podívejte se na video z 1. vánočního online koncertu ZUŠ Uherské Hradiště, který 15. prosince 2020 rozezněl koncertní sál ZUŠky. Hrají pro vás žáci hudebního a literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy Uh. Hradiště a mimo hudbu a mluvené slovo je třešničkou na dortu vernisáž výstavy Bílá velryba.
Fotogalerie 1. vánočního online koncertu před 2 měsíci, 16.12.2020 - Hroch, medvědi, zajíci, i nějaký ten krokodýl... Početné plyšové publikum se 15. 12. i přes zákaz shromažďování sešlo na 1. vánočním koncertu Základní umělecké školy. Živý online přenos zajišťoval spolek Smedoma ze Strání. Moc děkujeme!
2. vánoční koncert před 2 měsíci, 15.12.2020 - Srdečně Vás zveme na 2. vánoční koncert Základní umělecké školy Uherské Hradiště, který bude vysílán na Facebooku v pondělí 21. prosince 2020 v 18 hodin.

Náš obor rozvíjí výtvarné nadání a smysl pro tvořivost. Žáci pronikají do základu výtvarných technik a postupu, objevují bohatý svět umění. Osobitým a bezprostředním způsobem zpracovávají své zážitky a zkušenosti do tvorby plošné a prostorové. Učí se kresbě, malbě, grafice, modelování a fotografii. Své práce vystavují a zúčastňují se pravidelně soutěží a přehlídek.

Výuka ve výtvarném oboru ZUŠ podporuje plný vývoj žáka od dětského spontánního projevu a hravé experimentace k promyšlené tvorbě,odpovídající věku dítěte a jeho výtvarným schopnostem.

Podmínkou vzdělávání ve výtvarném oboru ZUŠ Uherské Hradiště je zájem o výtvarné aktivity
a schopnost dítěte se výtvarně vyjadřovat.


Žáky seznamujeme s historickými uměleckými směry a kulturními tradicemi tak, aby si uvědomili
svou vazbu k historii i k svému současnému životu i v regionálních souvislostech. Vedeme diskuzi
o prožitcích z akcí a snažíme se, aby sami sebe vnímali jako součást kulturního a veřejného života.
Spolu s žáky hledáme motivaci pro jejich výtvarnou tvorbu z prostředí, které znají. Především v kultuře,
hudbě, literatuře, životním prostředí, lidské existenci, ale i v nejrůznějších médiích.

Naši žáci během studia své znalosti, dovednosti a návyky (jak pracovní, hygienické, tak společenské) v průběhu výuky neustále rozšiřují, prohlubují a upevňují.

Na ZUŠ v Uherském Hradišti funguje výtvarný obor od roku 1964 a v současné době má své pobočky i v Kunovicích a Starém Městě.

Výstava ve výlohách: Tvůrčí práce žáků ZUŠky ozdobí ulice města před 2 dny, 23.2.2021 - Za výtvarným uměním nemusíte do aukčních síní ani do galerie. Čeká na vás přímo v ulicích města Uherské Hradiště. Ty si pro svoji nejnovější výstavu zvolili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště.
Připravujeme talentové zkoušky před 13 dny, 12.2.2021 - Připravujeme talentové zkoušky na rok 2021/22, sledujte naše webové stránky.
Chráníme bezpečí svých zaměstnanců před 16 dny, 9.2.2021 - Základní umělecká škola chrání a pečuje o zdraví svých zaměstnanců, a nakoupila proto dva druhy kvalitních českých respirátorů pro všechny svoje pedagogické i nepedagogické zaměstnance. Škole na to nikdo nepřispívá, respirátory zakoupila ze svých vlastních prostředků.
Neobětujme pandemii děti, zatím se to děje. před 27 dny, 29.1.2021 - Apel Vládě České republiky
Video: "Jak to vidí ostatní" před 29 dny, 27.1.2021 - Mrkněte na film žákyně Martiny Kašné natočený v předmětu Filmová tvorba. Video je natočené na dálku minimalistickým způsobem (bez svícení, na mobil) při distanční výuce žáků pod supervizí učitelky Zuzany Dubové. Od naší školy dostali žáci k dispozici střihový program a naučili se i základy střihu. Výsledek zde.
Projekt Plakáty před 29 dny, 27.1.2021 - Žáci výtvarného oboru ze třídy Marka Malůška snímali na plakátovacích plochách torza volebních politických plakátů, na kterých se již podepsal zub času. Projekt se nedotýká jen otázek demokracie, svobody, nezbytnosti vzdělání, ale snaží se otevřít širší pole globálních otázek.
Přihlášky - pololetí před 30 dny, 26.1.2021 - Termín vykonání talentové zkoušky bude možný po individuální telefonické domluvě u vedoucích oborů (v době obnovení prezenční výuky).

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz