Tanec

MOTTO: "Tanec jako zážitek"

Taneční obor

Taneční obor na naší škole umožňuje prostřednictvím pohybu a tance komplexně a systematicky rozvíjet dítě po stránce tělesné i duševní. Prvotním úkolem je vyučovat tanci jako zážitku, který se podílí na životní filozofii a životním stylu, ovlivňuje utváření jeho hlubších vztahů k životu a hodnotám okolo sebe nejen v umění, ale i v přírodě a mezilidských vztazích.

Studijní zaměření – Taneční výchova

Cílem tohoto studijního zaměření je poskytnout každému žákovi podle míry jeho schopností takové základy odborného vzdělání, které mu poskytnou uplatnění jako tanečník v souborech nejrůznějšího zaměření nebo ve studiu na středních a vysokých uměleckých školách, pro které je kultura pohybového projevu vhodným předpokladem. Součástí výuky, především v nižších ročnících, je práce s korepetitorem, jehož prostřednictvím dochází k propojení tance a hudby, a tím k rozvíjení hudebního cítění žáka. Výuka se člení na přípravné studium před I. stupněm základního studia a na I. a II. stupeň základního studia. V sedmi ročnících I. stupně a čtyřech ročnících II. stupně základního studia se vyučuje taneční průprava, taneční praxe a základy tanečních technik, které se skládají z metodik klasického tance, současného tance, lidového tance a reflexe tanečního umění. Jmenované předměty žákům postupně přibývají do výuky.

Louskáček v kině Hvězda před 12 hodinami, 5.12.2019 - Srdečně Vás zveme na vystoupení žáků tanečního a dramatického oboru ZUŠ Uh. Hradiště, kteří se divákům představí v kině Hvězda v neděli 15. 12. v 15:45 těsně před projekcí baletu Louskáček v podání Bolšoj balet Moskva.
Přijďte si koupit almanach k 80. výročí školy nebo hudební CD před 2 dny, 4.12.2019 - Potěšte své blízké dárkem, darujte umění! Pokud přemýšlíte nad hezkým hudebním dárkem pod stromeček, zastavte se u nás v kanceláři ZUŠky na Tyršově náměstí, kde si můžete zakoupit nově vydané CD a almanach školy.
Vánoční koncert pobočky Kunovice před 2 dny, 4.12.2019 - Srdečně Vás zveme na Vánoční koncert kunovické pobočky Základní umělecká školy Uherské Hradiště, který se bude konat v úterý 10. 12. 2019 v 18:00 ve společenském sále Panského dvora v Kunovicích. Vystoupí žáci hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru.
Dobročinný bazar a koncert před 7 dny, 29.11.2019 - Základní umělecká škola se připojuje k pozvání paní Ireny Černíčkové na dobročinnou akci, kterou již popáté pořádá ve spolupráci se Slováckým divadlem a naší školou – Dobročinný bazar a koncert, který se uskuteční v neděli 8. prosince.
Tanec před 9 dny, 27.11.2019 - Podívejte se na fotogalerii ze slavnostního tanečního večera, kterým Základní umělecká škola Uherské Hradiště oslavila 80 let od svého založení. Proběhl 1. listopadu 2019 v Klubu kultury pod záštitou starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz