Tanec

MOTTO: "Tanec jako zážitek"

Taneční obor

Taneční obor na naší škole umožňuje prostřednictvím pohybu a tance komplexně a systematicky rozvíjet dítě po stránce tělesné i duševní. Prvotním úkolem je vyučovat tanci jako zážitku, který se podílí na životní filozofii a životním stylu, ovlivňuje utváření jeho hlubších vztahů k životu a hodnotám okolo sebe nejen v umění, ale i v přírodě a mezilidských vztazích.

Studijní zaměření – Taneční výchova

Cílem tohoto studijního zaměření je poskytnout každému žákovi podle míry jeho schopností takové základy odborného vzdělání, které mu poskytnou uplatnění jako tanečník v souborech nejrůznějšího zaměření nebo ve studiu na středních a vysokých uměleckých školách, pro které je kultura pohybového projevu vhodným předpokladem. Součástí výuky, především v nižších ročnících, je práce s korepetitorem, jehož prostřednictvím dochází k propojení tance a hudby, a tím k rozvíjení hudebního cítění žáka. Výuka se člení na přípravné studium před I. stupněm základního studia a na I. a II. stupeň základního studia. V sedmi ročnících I. stupně a čtyřech ročnících II. stupně základního studia se vyučuje taneční průprava, taneční praxe a základy tanečních technik, které se skládají z metodik klasického tance, současného tance, lidového tance a reflexe tanečního umění. Jmenované předměty žákům postupně přibývají do výuky.

Tanec před 3 dny, 14.10.2019 - Srdečně vás zveme na taneční večer ZUŠ u příležitosti 80. výročí školy. Slavnostní program v podobě připomenutí výrazných choreografií a setkání absolventů školy, žáků a jejich vyučujících se bude konat v pátek 1. listopadu 2019 v 19 hodin v Klubu kultury v Uherském Hradišti.
Výzva pro bývalé absolventy před 1 měsícem, 16.9.2019 - ZUŠ aktuálně připravuje novou výstavu s názvem Absolvent selfie, na které budou k vidění současné profesní portréty lidí, kteří absolvovali Základní uměleckou školou Uh. Hradiště či dřívější LŠÚ.
Anketa Zlatý Ámos před 1 dnem, 16.10.2019 - I vy můžete rozhodnout o nejoblíbenějším učiteli v celorepublikové soutěži Zlatý Ámos.
Vyšlo 1. číslo časopisu Liduška před 3 dny, 14.10.2019 - Právě v těchto dnech si můžete poprvé prolistovat první číslo časopisu Základní umělecké školy Uherské Hradiště, které vyšlo 9. října 2019.
Pojďte s námi na balet! před 3 dny, 14.10.2019 - I v nové filmové sezóně se můžete těšit na oblíbená předtančení žákyň tanečního oboru před projekcemi v kině Hvězda, to nejbližší se uskuteční v neděli 27. října 2019 v 15:45.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz