Tanec

MOTTO: "Tanec jako zážitek"

Taneční obor

Taneční obor na naší škole umožňuje prostřednictvím pohybu a tance komplexně a systematicky rozvíjet dítě po stránce tělesné i duševní. Prvotním úkolem je vyučovat tanci jako zážitku, který se podílí na životní filozofii a životním stylu, ovlivňuje utváření jeho hlubších vztahů k životu a hodnotám okolo sebe nejen v umění, ale i v přírodě a mezilidských vztazích.

Studijní zaměření – Taneční výchova

Cílem tohoto studijního zaměření je poskytnout každému žákovi podle míry jeho schopností takové základy odborného vzdělání, které mu poskytnou uplatnění jako tanečník v souborech nejrůznějšího zaměření nebo ve studiu na středních a vysokých uměleckých školách, pro které je kultura pohybového projevu vhodným předpokladem. Součástí výuky, především v nižších ročnících, je práce s korepetitorem, jehož prostřednictvím dochází k propojení tance a hudby, a tím k rozvíjení hudebního cítění žáka. Výuka se člení na přípravné studium před I. stupněm základního studia a na I. a II. stupeň základního studia. V sedmi ročnících I. stupně a čtyřech ročnících II. stupně základního studia se vyučuje taneční průprava, taneční praxe a základy tanečních technik, které se skládají z metodik klasického tance, současného tance, lidového tance a reflexe tanečního umění. Jmenované předměty žákům postupně přibývají do výuky.

Obnovení prezenční výuky v hromadných předmětech. před 2 dny, 2.12.2020 - Od pondělí 7.prosince 2020 je umožněna hromadná, kolektivní i skupinová výuka na naší škole s omezeným počtem maximálně 10 žáků ve skupině.
Podpořte charitativní projekt Čteme pro Kuře před 8 dny, 26.11.2020 - Chcete podpořit dobrou věc? Čtení pomáhá!
Poezie nožiček – 4. ročník před 10 dny, 24.11.2020 - A konečně přicházejí se svou roztomilou „Poezií nožiček“ i mladší dívenky ze 4. ročníku, které našly svůj vzor v těch starších, tak jako my všechny kdysi. Na pomoc přespěchali i ostatní členové rodiny, děkujeme všem, kteří se zapojují!
Informace k výuce ke dni 20. 11. 2020 před 14 dny, 20.11.2020 - Od středy 25. listopadu 2020 budeme vyučovat individuálně prezenčně, tedy jeden učitel – jeden žák, podle Vašich rozvrhů. Týká se všech oborů a oddělení.
Poezie nohou má svá pokračování před 16 dny, 18.11.2020 - Nádherně vyjádřily svoji ,,poezii nohou" také žákyně II. stupně ze třídy Jarmily Krystoňové, ze staroměstské pobočky ZUŠky.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2020 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz