Tanec

MOTTO: "Tanec jako zážitek"

Taneční obor

Taneční obor na naší škole umožňuje prostřednictvím pohybu a tance komplexně a systematicky rozvíjet dítě po stránce tělesné i duševní. Prvotním úkolem je vyučovat tanci jako zážitku, který se podílí na životní filozofii a životním stylu, ovlivňuje utváření jeho hlubších vztahů k životu a hodnotám okolo sebe nejen v umění, ale i v přírodě a mezilidských vztazích.

Studijní zaměření – Taneční výchova

Cílem tohoto studijního zaměření je poskytnout každému žákovi podle míry jeho schopností takové základy odborného vzdělání, které mu poskytnou uplatnění jako tanečník v souborech nejrůznějšího zaměření nebo ve studiu na středních a vysokých uměleckých školách, pro které je kultura pohybového projevu vhodným předpokladem. Součástí výuky, především v nižších ročnících, je práce s korepetitorem, jehož prostřednictvím dochází k propojení tance a hudby, a tím k rozvíjení hudebního cítění žáka. Výuka se člení na přípravné studium před I. stupněm základního studia a na I. a II. stupeň základního studia. V sedmi ročnících I. stupně a čtyřech ročnících II. stupně základního studia se vyučuje taneční průprava, taneční praxe a základy tanečních technik, které se skládají z metodik klasického tance, současného tance, lidového tance a reflexe tanečního umění. Jmenované předměty žákům postupně přibývají do výuky.

Výsledky talentových zkoušek před 4 měsíci, 26.5.2023 - informace o přijatých žácích a náhradnících pro studium na naší zušce ve školním roce 2023/24
Koncert učitelů 2022 před 1 rokem, 21.6.2022 - Srdečně vás zveme na Koncert učitelů, který se koná zítra 22.6. od 19:00 hodin. Naši skvělí učitelé vám zazpívaji, zahrají a potom si s nimi můžete dát třeba skleničku dobrého vína. Budeme se moc těšit ma setkání.
Celostátní přehlídka tanečního oboru ČR Karlovy Vary před 1 rokem, 10.6.2022 - V minulém týdnu se zúčastnily naše tanečnice z II. stupně, ze třídy Jany Trubačíkové, Celostátní přehlídky tanečního oboru České republiky, která se konala v Městském divadle v Karlových Varech.
houslový recitál Jiřího Pospíchala, za klavírní spolupráce Vladimíra Hollého před 1 rokem, 9.6.2022 - Koncert se koná 19.6.2022 v 19:00 hodin, v koncertním sále Zušky Uherské Hradiště na Mariánském náměstí.
Celostátní přehlídka scénického tance před 1 rokem, 8.6.2022 - 20.května žákyně tanečního oboru s choreografií Duchny listí (Jany Trubačíkové) vycestovaly na již nesoutěžní Celostátní přehlídku scénického tance do Kutné hory. V programu 16 nejlepších choreografií ČR hrdě prezentovaly Zlínský kraj a přivezly si domů spoustu zážitků a krásných vzpomínek. Děkujeme.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz