Hudba

MOTTO: „Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební obor

Hudební obor ZUŠ Uherské Hradiště je nejpočetnějším oborem školy jak co do počtu žáků, tak učitelů a nabízí širokou škálu možností výuky hudby.

Jednotlivá studijní zaměření jsou koncipována tak, aby se žákovi dostalo patřičného vzdělání v individuální hře na sólový nástroj či zpěvu, v kolektivní hře v souboru či sborovém zpěvu a základní orientace ve světě hudby. 

Studium hudebního oboru je rozčleněno na přípravné studium (1–2 roky), základní studium I. stupně (7 let) a základní studium II. stupně (4 roky), před základním studiem II. stupně může být realizováno jednoleté přípravné studium.

Vyučované předměty:

Přípravná hudební výchova, klavír, elektronické klávesové nástroje, varhany, housle, viola, violoncello, kontrabas, zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, pozoun, baskřídlovka, tuba, kytara, akordeon, cimbál, sólový zpěv a bicí nástroje

Přiřazené předměty – hudební nauka, souborová a orchestrální hra (smyčcový soubor, cimbálová muzika, kytarový soubor, jazzový orchestr, sborový zpěv, komorní soubory)

Lakovaná kachna na pomeranči (26. 7. 2020) před 7 dny, 29.7.2020 - Doteky francouzské hudby, více spojené s malířstvím, barvami a poesií, přivezli v neděli do Základní umělecké školy Musiciens du Lys – Hudebníci liliového květu, kteří se hradišťským divákům představili také s několika skladbami z Argentiny nebo Číny. Výjimečný koncert na jižní Moravě byl spojen s nahráváním nového CD tohoto mezinárodního souboru ve Veselí nad Moravou.
Lakovaná kachna na pomeranči alias Hudební cesta mezi Čínou, Argentinou a Paříží před 13 dny, 23.7.2020 - Srdečně Vás zveme na jedinečný koncert francouzské hudební formace Musiciens du Lys, v jejímž čele stojí francouzsko-český houslista Petr Růžička. Koncert si nenechte ujít tuto neděli 26. července 2020 v 17:00 hod. v koncertním sále ZUŠ Uherské Hradiště. Čeká Vás neopakovatelný hudební zážitek.
Fotogalerie z 5. koncertu absolventů před 1 měsícem, 1.7.2020 - 23. červen byl ve znamení posledního 5. absolventského koncertu, koncertním sálem zněly zejména housle a klavír. Diváci se mohli zasnít při Čajkovského Nocturnu, rozohnit se při Zlatých šedesátých od E. Doušy nebo si při skladbě Do věží připomenout, že hrady bez žen jsou jako notový arch bez houslového klíče. Na konci pak zazářilo na pódiu hudební kvarteto s jazzově laděnými melodiemi W. Shortera a K Garretta, kterými na saxofon absolvovala Aneta Somrová.
Besídka žáků ze třídy Jany Grabcové před 1 měsícem, 1.7.2020 - Kyblíčci. Právě jejich hrou na klavír zahájila pedagožka Jana Grabcová třídní besídku, která proběhla 25. června. Přezdívku získaly nejmenší děti v době, kdy ke klavíru neexistovaly dřevěné pedálové podstavce a paní učitelky jim podkládaly nožičky bedýnkami od ovoce nebo kyblíkem od Primalexu, aby jim netrnuly. A říkají jim tak doteď. V bohatém programu se to tentokrát hemžilo melodiemi o zvířátkách – děti si připravily písničky jako Zajíc, Ráček, Sedí liška, Labuť nebo Kočka smaží cibulku.
Dárek za vysvědčení před 1 měsícem, 30.6.2020 - Máme pro vás dárek za vysvědčení! Prodejna hudebních nástrojů Music City v Uherském Hradišti prodlužuje platnost slevy 10 % pro studenty naší ZUŠ až do konce září 2020! Stačí na prodejně sdělit, že jste našimi studenty.
Fotogalerie z Absolventského koncertu pobočky Kunovice před 1 měsícem, 30.6.2020 - V klenbovém sále Panského dvora se uskutečnil 23. června Koncert absolventů kunovické pobočky ZUŠky. Na programu bylo blues i swing, moderní skladby se střídaly s klasickými. V pohodové a vřelé atmosféře absolventského loučení zněla Procházka s hlavou v oblacích od T. Stachak nebo Hon na Popelku K. Svobody a M. Hyblera. A jaké je to být sám s děvčetem v dešti, jsme se dověděli v přednesu literárně dramatického oboru, jehož žáci si pro diváky připravili také povídku Co vyprávěly hvězdy.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2020 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz