Hudba

MOTTO: „Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební obor

Hudební obor ZUŠ Uherské Hradiště je nejpočetnějším oborem školy jak co do počtu žáků, tak učitelů a nabízí širokou škálu možností výuky hudby.

Jednotlivá studijní zaměření jsou koncipována tak, aby se žákovi dostalo patřičného vzdělání v individuální hře na sólový nástroj či zpěvu, v kolektivní hře v souboru či sborovém zpěvu a základní orientace ve světě hudby. 

Studium hudebního oboru je rozčleněno na přípravné studium (1–2 roky), základní studium I. stupně (7 let) a základní studium II. stupně (4 roky), před základním studiem II. stupně může být realizováno jednoleté přípravné studium.

Vyučované předměty:

Přípravná hudební výchova, klavír, elektronické klávesové nástroje, varhany, housle, viola, violoncello, kontrabas, zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, pozoun, baskřídlovka, tuba, kytara, akordeon, cimbál, sólový zpěv a bicí nástroje

Přiřazené předměty – hudební nauka, souborová a orchestrální hra (smyčcový soubor, cimbálová muzika, kytarový soubor, jazzový orchestr, sborový zpěv, komorní soubory)

Pojďte si hrát (ven)! Nadace Via vyhlašuje Dobro-družné mikrogranty před 2 dny, 21.4.2021 - Prostřednictvím malých grantů do výše 2 000 Kč mohou žáci druhého stupně základních škol a studenti středního stupně vzdělávání realizovat venku se odehrávající projekty dle vlastního výběru, a potěšit tak své kamarády, vrstevníky nebo sousedy
Pedagogický tým Zušky přivítá nové tváře! před 2 dny, 21.4.2021 - Od dubna se budete moci na ZUŠ Uherské Hradiště potkávat se sympatickými novými učiteli. Zde vám přinášíme jejich medailonky.
Jiří Pospíchal byl hostem poutavého pořadu v televizi TVS před 3 dny, 20.4.2021 - Podívejte se na rozhovor s panem ředitelem Jiřím Pospíchalem v televizi TVS. V pořadu Ticho ve studiu si povídal s kreativním ředitelem televize Tomášem Ježkem.
ZUŠka do ouška aneb Zuška v papučích stále na očích před 8 dny, 15.4.2021 - Srdečně vás zveme na další z online koncertů dětí naší školy. Premiéru měl ve čtvrtek 15. dubna 2021 v 18:00
Talentovky do hudebního oboru před 9 dny, 14.4.2021 - Květnové talentovky se blíží, tak neváhejte a přihlaste se. Z naší pestré nabídky hudebních oborů si určitě vyberete!
ZUŠka do ouška aneb Zuška v papučích stále na očích před 9 dny, 14.4.2021 - Srdečně vás zveme na další z online koncertů dětí naší školy nazvaných ZUŠka do ouška aneb Zuška v papučích stále na očích. Proběhne tento čtvrtek 15. 4. v 18 hodin na Facebooku a na Youtube kanálu školy.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz