Hudba

MOTTO: „Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební obor

Hudební obor ZUŠ Uherské Hradiště je nejpočetnějším oborem školy jak co do počtu žáků, tak učitelů a nabízí širokou škálu možností výuky hudby.

Jednotlivá studijní zaměření jsou koncipována tak, aby se žákovi dostalo patřičného vzdělání v individuální hře na sólový nástroj či zpěvu, v kolektivní hře v souboru či sborovém zpěvu a základní orientace ve světě hudby. 

Studium hudebního oboru je rozčleněno na přípravné studium (1–2 roky), základní studium I. stupně (7 let) a základní studium II. stupně (4 roky), před základním studiem II. stupně může být realizováno jednoleté přípravné studium.

Vyučované předměty:

Přípravná hudební výchova, klavír, elektronické klávesové nástroje, varhany, housle, viola, violoncello, kontrabas, zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, pozoun, baskřídlovka, tuba, kytara, akordeon, cimbál, sólový zpěv a bicí nástroje

Přiřazené předměty – hudební nauka, souborová a orchestrální hra (smyčcový soubor, cimbálová muzika, kytarový soubor, jazzový orchestr, sborový zpěv, komorní soubory)

Závěrečný koncertík smyčcového setkání před 12 hodinami, 5.8.2021 - Již dnes můžeme s radostí oznámit, že naše smyčcové setkání „Housle, léto, pojede to“ bude zakončeno koncertíkem. Proběhne v pátek 6. srpna v 16:00 na nádvoří ZUŠ UH, Mariánské náměstí 125. V případě nepřízně počasí v koncertním sále školy.
Pozvánka na koncert před 4 dny, 1.8.2021 - Pozvánka na koncert v rámci kempu "Za tajemstvím černých a bílých kláves"
Talent mezi vinicemi II před 10 dny, 26.7.2021 - S pohodovou hudbou, vtipnými recitátory a větrem ve vlasech i v notách jste mohli spolu se žáky Zušky strávit 23. července příjemný podvečer na Talentu mezi vinicemi. Pro diváky byla také připravena výtvarná galerie děl, která vznikla při distanční výuce. Podívejte se na fotky.
Putování za dechovkou před 10 dny, 26.7.2021 - O tom, že dechovka není oblíbeným žánrem jen u starší generace, jsme se mohli přesvědčit na třídenním kurzu nazvaném “Putování za dechovkou“.
Reportáž o vystoupení ZUŠky ve Velehradských vinicích před 16 dny, 21.7.2021 - V netradičním prostředí Velehradských vinic představila naše Zuška výsledky své práce v hudebním a výtvarném oboru. Podívejte se na reportáž televize TVS - začíná na minutě 15:30. A nenechte si ujít naše koncertování 23. července od 17:00, opět na stejném místě.
Velké hudební hraní pro malé děti před 20 dny, 16.7.2021 - Fotogalerie z 3. 7. 2021.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz