Hudba

MOTTO: „Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ (Platón)

Hudební obor

Hudební obor ZUŠ Uherské Hradiště je nejpočetnějším oborem školy jak co do počtu žáků, tak učitelů a nabízí širokou škálu možností výuky hudby.

Jednotlivá studijní zaměření jsou koncipována tak, aby se žákovi dostalo patřičného vzdělání v individuální hře na sólový nástroj či zpěvu, v kolektivní hře v souboru či sborovém zpěvu a základní orientace ve světě hudby. 

Studium hudebního oboru je rozčleněno na přípravné studium (1–2 roky), základní studium I. stupně (7 let) a základní studium II. stupně (4 roky), před základním studiem II. stupně může být realizováno jednoleté přípravné studium.

Vyučované předměty:

Přípravná hudební výchova, klavír, elektronické klávesové nástroje, varhany, housle, viola, violoncello, kontrabas, zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, pozoun, baskřídlovka, tuba, kytara, akordeon, cimbál, sólový zpěv a bicí nástroje

Přiřazené předměty – hudební nauka, souborová a orchestrální hra (smyčcový soubor, cimbálová muzika, kytarový soubor, jazzový orchestr, sborový zpěv, komorní soubory)

Výše školného pro školní rok 2019/2020 před 11 dny, 9.8.2019 - Sdělení ředitele školy
Besídka klávesových nástrojů, 18. 6. 2019 před 26 dny, 25.7.2019 - Nejen za klavír a elektrické klávesy, ale také za varhany usedli žáci Jakuba Macka a Stanislava Halody, aby rodičům na školní besídce předvedli výběr toho nejlepšího, co se za uplynulý školní rok naučili. Ta proběhla 18. června v koncertním sále ZUŠky. Program ozvláštnila Gymnopedie č. 1 Erica Satieho, Sextová studie od Jiřího Vřešťála anebo kultovní Yesterday od Paula Mc Cartneyho. Na pořadu byla i hudba pohádková, filmová nebo taneční.
6. koncert absolventů a sólistů (12. 6. 2019) před 26 dny, 25.7.2019 - Dvořákova Humoreska As dur, klarinetová Variace i oblíbená kytarová popovka Stairway to Heaven od Led Zeppelin byly na programu 6. koncertu absolventů a sólistů, který se konal 12. června v koncertním sále Základní umělecké školy. Zajímavé bylo i spojení akordeonu a příčné flétny v hudbě sourozenců Davida a Petry Čumíčkových, kteří zahráli Španělský valčík a skladbu Cha-cha-cha, nebo melodie z muzikálu Hello Dolly. Do rockovějších tónů se pak diváci zaposlouchali spolu se Šimonem Gogolou v písničkách Johnny B. Goode Chucka Berryho a ve skladbě What It Is od Marka Knopflera v provedení na elektricku kytaru. Vystoupení si děti připravily pod vedením Lucie Adamcové, Jany Gajdošové, Martina Deyla, Jitky Slivečkové, Pavla Štulíra a Jany Orechovské.
Alenka v říši divů, Blue Samba nebo Lettre noire… před 26 dny, 25.7.2019 - V rytmech jazzu se nesl 15. května večírek, který si pro rodiče připravili žáci ZUŠky. Koncertní sál rozezvučely skladby od Hellbacha, Schoenmehla i Gillocka, zazněly i populární písničky jako Summertime, Mad World, Total Eclipse of the Heart nebo filmové melodie. Pro překvapené učitele i diváky na závěr děti vystoupily se skladbou R. Linharta Růžový Cadillac ve vlastním aranžmá Karolíny Knotové. Jazzový večírek proběhl v režii Lucie Adamcové, Jiřího Bajzy, Lenky Bednářové, Jany Gajdošové, Jany Hanáčkové, Magdaleny Koišové, Petry Foltýnové, Jany Jankůjové a Tomáše Staňka.
Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě v Kroměříži (8.–9. června 2019) před 29 dny, 22.7.2019 - Víkendem otevřených zahrad vyvrcholilo turné čtyř koncertů Malí VELCÍ filharmonici, na kterých spojili své síly žáci ZUŠ s Filharmonií B. Martinů Zlín. Žáci uherskohradišťské ZUŠky usedli v orchestru k houslím, za kontrabas i za bicí, sólově na trumpetu v programu zářil třináctiletý Matyáš Ondrůšek a třicetičlenný Uherskohradišťský dětský sbor obohatil řady žáků ostatních ZUŠek z různých koutů Zlínského kraje a žáků kroměřížské konzervatoře. Koncertem vtipně, drze a s grácií provázela osvědčená dětská moderátorská dvojice Barbora Juřenová a Šimon Ludvíček.
Koncert Koncert sólistů a souborů velehradské pobočky Základní umělecké školy před 29 dny, 22.7.2019 - V tajuplném přítmí a barokní atmosféře Zimního sálu Stojanova gymnázia, zdobeného freskami Karla Františka Teppera, probíhal 4. června Koncert sólistů a souborů pobočky Velehrad, na kterém zazněly skladby převážně světových autorů – diváci se mohli zaposlouchat do hudby Gurlitta, Praetoriuse, Telemanna i Bartóka. Program ozvláštnila anglická píseň Růženka, Německý tanec anonymního autora, Italská árie a z evropského prostoru jsme si odskočili i k jiným kontinentům s izraelskou písní Heiveinu shalom.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz