Hudební události

Koncert online: Zuška do ouška aneb Zuška v papučích stále na očích

publikováno: 16.3.2020

Už tuto středu 18. března se můžete těšit na online koncert Základní umělecké školy v Uherském Hradišti, který bude od 18. hodiny večerní vysílán na školním Youtube kanálu.

Filmový (pod)večírek

publikováno: 23.2.2020

Srdečně Vás zveme na Filmový (pod)večírek, který se bude konat 28. února v 17:00 v koncertním sále ZUŠky.

Setkání s Kvartetem Martinů

publikováno: 14.2.2020

V příjemném komorním duchu proběhlo setkání s Kvartetem Martinů, které bylo hosty Základní umělecké školy Uherské Hradiště jen pár hodin před svým večerním koncertem 11. února 2020. Koncertní sál rozezněly v úvodu dva Beethovenovy smyčcové kvartety, jeden raný a druhý z pozdního období. „Dostala jsem zprávu, že Vídeň běsní tímto výročím – celý svět si nyní připomíná čtvrtstoletí, které uplynulo od narození Ludwiga van Beethovena,“ vysvětlila malým posluchačům Jitka Vlašánková, proč právě tyto skladby zvolili pro uvedení na Základní umělecké škole.

Nenechte si ujít koncert Czech virtuosi s Jiřím Pospíchalem

publikováno: 7.2.2020

V magické datum 22. 2. 2020 se odehraje koncert brněnského orchestru Czech virtuosi a houslisty Jiřího Pospíchala, kteří publiku představí své umění pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera. Koncert, který si v loňském roce získal srdce diváků a byl velmi rychle vyprodán, se uskuteční v 19 hodin v uherskohradišťské Redutě. V programu zazní houslový koncert Antonína Dvořáka a moll a symfonie Jeana Sibelia.

Labutí jezero

publikováno: 7.2.2020

Nechte se okouzlit příběhem Labutího jezera a přijďte si v neděli 23. února v 15:45 vychutnat balet v kině Hvězda. V úvodu vystoupí baletky ze staroměstské pobočky ZUŠky pod uměleckým vedením Jarmily Krystoňové, které se představí v choreografiích klasického tance na hudbu A. Dvořáka, L. Bernsteina, C. Pugniho a R. Shermanna.

Klavírní seminář

publikováno: 5.2.2020

24. ledna proběhl klavírní seminář s Peterem Toperczerem, který vyučuje na HAMU v Praze a hru na klavír na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy (s dvacetiletou praxí), s žáky těchto škol získal mnohá ocenění na českých i zahraničních klavírních soutěžích. Na Základní umělecké škole Uh. Hradiště se den individuálně věnoval deseti dětem studujícím hru na klavír ve třídách pedagožek Jany Hanáčkové, Jany Grabcové, Magdaleny Koišové a Petry Jarmarové

Kvarteto Martinů

publikováno: 5.2.2020

Srdečně Vás zveme na setkání s Kvartetem Martinů na půdě Základní umělecké školy Uherské Hradiště, které se uskuteční před jeho večerním koncertem v úterý 11. 2. 2020 v 16.30 v koncertním sále ZUŠ.

Violoncellový seminář

publikováno: 4.2.2020

V sobotu 25. ledna 2020 se na Základní umělecké škole uskutečnil Violoncellový seminář, který vedl Mgr. Václav Horák. Semináře se zúčastnili žáci ze třídy paní učitelky Anety Pelcové

„Zobcová flétna včera, dnes a zítra & Renesanční hudba – jak na to?“

publikováno: 4.2.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 navštívil ZUŠ Uherské Hradiště vynikající hráč na zobcové flétny, respektovaný pedagog a spoluautor progresivní řady učebnic Flautoškola, Jan Kvapil. Spolu s ním dorazil Jan Čižmář, vyhledávaný lektor mistrovských kurzů nejen v České republice, ale i v zahraničí, hráč na loutnu, theorbu a kytaru.

John Williams: Hvězdné války

publikováno: 3.2.2020

Takto válel v loňské soutěži její absolutní vítěz, trumpetové trio Matyáše Ondrůška, Jakuba Krchňáčka a Jakuba Skopala pod vedením pedagoga Iva Horkého. Ti zazářili v kategorii do 14 let se skladbou Star Wars od J. Williamse a The Nutcracker Suite P. I. Čajkovského. V nahrávce zazní i skladba Veselí trumpetisté, kterou napsal L. Papp, či Sketch č. 7 autora L. Niehause. Už se těšíme, čím nás mladí hudebníci překvapí letos.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2020 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz