Divadelní události

Vernisáž výstavy Začínáme a představení Hudebních laviček

publikováno: 11.9.2019

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy „Začínáme – pozvání na akce ZUŠ pořádané u příležitosti 80. výročí“, které proběhne ve čtvrtek 12. září v 17:30 před budovou školy na Mariánském náměstí. Veřejnosti také poprvé představíme projekt Hudební lavičky, který se nám podařilo realizovat ve spolupráci s městem Uherské Hradiště.

Pozvánka do Slováckého divadla na Hadivadlo v pátek 2. srpna

publikováno: 30.7.2019

Žákům nejen literárně-dramatického oboru ZUŠ nad 15 let a jejich rodičům doporučujeme návštěvu divadelního představení brněnského Hadivadla, které v rámci programu Letní filmové školy do Uh.Hradiště přiveze text ruského realistického dramatu Maloměšťáci. Otec rodiny – Vasil Vasilijevič Bezsemenov (Cyril Drozda) pronajímá byty mladým lidem. Nemá rád dlužníky, dobrodruhy ani židy. Jeho dům – jeho hrad a hlavně jeho pravidla…………….! Na představení máme slevu: 250,- Kč + 1 vstupenka zdarma.

Tak trochu Cyrano

publikováno: 25.7.2019

Bývalí absolventi literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy Uherské Hradiště ze souboru Dohráli jsme se po letech rozhodli zahrát své úspěšné představení Tak trochu Cyrano. Veřejnosti ho představí v neděli 28. 7. 2019 ve 20:30 na nádvoří ZUŠ na Mariánském náměstí. Pokud by pršelo, bude se hrát v divadelním sále na Tyršově náměstí.

Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě v Kroměříži (8.–9. června 2019)

publikováno: 22.7.2019

Víkendem otevřených zahrad vyvrcholilo turné čtyř koncertů Malí VELCÍ filharmonici, na kterých spojili své síly žáci ZUŠ s Filharmonií B. Martinů Zlín. Žáci uherskohradišťské ZUŠky usedli v orchestru k houslím, za kontrabas i za bicí, sólově na trumpetu v programu zářil třináctiletý Matyáš Ondrůšek a třicetičlenný Uherskohradišťský dětský sbor obohatil řady žáků ostatních ZUŠek z různých koutů Zlínského kraje a žáků kroměřížské konzervatoře. Koncertem vtipně, drze a s grácií provázela osvědčená dětská moderátorská dvojice Barbora Juřenová a Šimon Ludvíček.

Mimořádné ocenění poroty v soutěži Tactus.cz 2019

publikováno: 17.6.2019

Mimořádné ocenění poroty v soutěži hmatově ilustrovaných knih pro nevidomé, jejíž 7. ročník probíhá pod heslem „Také nevidomé děti rády čtou“, získaly pedagožky Radmila Doskočilová z výtvarného oboru ZUŠ Uh. Hradiště a Hana Nemravová za obor literárně-dramatický. Cenu obdržely za vedení žáků při tvorbě úspěšného soutěžního díla.