Adventní kalendář plný překvapení

Jako ochutnávání z vánoční kolekce, kde namísto čokolády najdete hudební bonbónky, jsou adventní koncerty na pobočkách základní umělecké školy. Naladit se na tu pravou vánoční notu přišli také návštěvníci podvečera v základní škole, na kterém 10. prosince vystoupily děti z pobočky Tupesy.

Skladbami pro housle se představily žákyně učitele Jakuba Špalka a dále vystoupili žáci Jiřího Rybáka s hrou na klávesy a zobcovou flétnu. Zazněly moravské lidové písničky, ale i Love hurts od Roye Orbisona či hit Tomáše Kluse Co s touhle šťastnou chvílí. Závěr patřil filmovým melodiím a koledám, kterými diváky potěšil dechový orchestr ZUŠ pod vedením Antonína Koníčka.

Druhý vánoční koncert v tento den připravila také pobočka Boršice. Na varhany Kostela sv. Václava se představili žáci Lucie Adamcové, struny houslí pak rozezněli žáci Drahomíry Stránské a Jakuba Špalka, pod jehož taktovkou premiérově zahrál malý smyčcový komorní orchestřík. Dále zazpíval sbor hudební nauky s doprovodem kytar písně Zavolejte stráže a Půlnoční. Na další hudební nástroje zahrály děti ze tříd Marcely Pávkové, Jiřího Rybáka, Lukáše Frýborta. Představila se různá komorní tělesa, trio fléten nebo harmoniky s klávesami, nakonec vystoupil 30-členný kytarový soubor pod vedením Evy Holečkové.

„Tento soubor zahrál v boršickém kostele již podruhé a začíná se stávat tradicí, že tyto adventní koncerty se budou konat právě zde. Pozvání většího komorního tělesa na Adventní koncerty je skvělá myšlenka, která je podpořená prostorou s nezaměnitelnou akustikou, jež navodí příjemnou atmosféru adventu s nadcházejícím časem vánočních svátků,“ osvětluje nápad uspořádat hudební večer právě na tomto duchovním místě učitel hry na housle Jakub Špalek, který vede pobočky v Boršicích, Osvětimanech a Tupesích.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz