Filmová tvorba,nový předmět ve výtvarném oboru

Základní umělecká škola Uherské Hradiště nabízí nový předmět výtvarného oboru – Filmová tvorba. Děti zažijí interaktivní výuku, vyzkouší si role ve filmovém štábu a těšit se mohou na to, že si natočí skutečný krátký film.

Výuka probíhá v budově na Tyršově náměstí v Uherském Hradišti.

Chcete si vyzkoušet různé zajímavé role ve filmo­vém štábu a natočit si skutečný krátký film?

Láká vás práce za kamerou a tvorba příběhů? Pak se můžete již nyní těšit na školní rok 2020/2021, od kterého v naší škole nabídneme úplně nový předmět – Filmová tvorba
Bude zaměřen na filmovou tvorbu a výuka bude probíhat ve výtvarném oboru v rámci studijního zaměření Multimédia. 
Vyučovat jej bude scenáristka a reži­sérka Zuzana Dubová. 

Děti zažijí interaktivní výuku, v jejímž průběhu získají základní znalosti a doved­nosti v hlavních oblastech tvorby audiovizuálních děl. Výuka bude probíhat ve skupince 5–8 žáků jednou za týden. 
Přihlásit se mohou kreativní děti od druhého stupně základní školy. 

Předchozí zkušenosti nejsou nutné

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA (odkaz se otevře v novém okně)

Elektronická přihláška pro školní rok 2020/2021 je přístupná do 9. 10 .2020  pro studijní zaměření Multimedia (Filmová tvorba).

Reži­sérka Zuzana Dubová

Natočila řadu snímků, krátké hrané autorské filmy a dokumenty především se sociální tématikou (Rajče on the road, Ženy Bruntálska, Mluvící uši). Od roku 2009 spolupracuje s Českou televizí (Čtenářský deník, AZ kvíz junior, Kočování za pohádkou). Ve sdružení Labyrint Brno  se věnuje filmové edukaci neslyšících dětí v rámci filmové dílny. V roce 2011 vyústila tato spolupráce v sérii krátkých filmů s neslyšícími dětmi, a tak vznikl i první hraný film ve znakové řeči "Holoubci". Natočila krátké a středně dlouhé hrané filmy s neslyšícími dětmi v hlavních rolích. Zabývaly se především oblastí prevence sociálně patologických jevů a hledáním vlastní identity neslyšícího ve světě slyšících. Filmy byly uvedeny v sekci České filmové a televizní tvorby na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně.


Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz