Bajadéra

Plné krásy, exotiky a půvabu. Takové bylo další odpoledne, které svým vystoupením ozvláštnily návštěvníkům kina Hvězda staroměstské baletky. Zatím poslední předtančení se uskutečnilo v neděli 20. ledna těsně před přímým přenosem baletu Bajadéra, uváděného živě z Velkého divadla v Moskvě.

Pohádkový příběh indické chrámové tanečnice a její tajné lásky zaujal i pedagožku Jarmilu Krystoňovou, která si s žákyněmi tanečního oboru pro diváky připravila dvě choreografie z titulního představení: Indický tanec a variaci Gamzati. Pro obdivovatele klasické krásy byla určena i další ukázka z Labutího jezera a program Základní umělecké školy Uherské Hradiště zakončila choreografie Trio odalisek z baletu Korzár.

Nejmladším žačkám, které vystoupily v kině Hvězda, je 12 let a jsou v 6. ročníku tanečního oboru. Tančí od 5 let, některé dokonce od 4 let. Choreografii na program před baletním titulem Bajadéra nacvičovaly dívky 3 měsíce, současně však studovaly i jiné choreografie určené pro Vánoční koncert a jarní soutěže,“ upřesňuje někdejší sólistka baletu Národního divadla Brno Jarmila Krystoňová, která dívky tanečně vede. „Pro žačky je velkou motivací návštěva baletního představení v některém z kamenných divadel nebo účast na baletních soutěžích, kde vidí výkony svých vrstevnic z celé České republiky. V minulém roce navštívilo téměř celé taneční oddělení baletní představení Labutí jezero v moravsko-slezském divadle v Ostravě. A letos se chystáme vyjet za uměním také,“ těší se na další umělecké zážitky se svými žákyněmi usměvavá učitelka.

Další příležitost obdivovat ukázky práce tanečního oboru mají návštěvníci kina Hvězda 10. března a 19. května 2019, kdy své choreografie představí také další pedagogové ZUŠ – Jana Trubačíková, Jitka Adamíková a Marie Hladníková.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2021 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz