Dobročinný koncert:Adventní zastavení

4382 Korunami přispěli návštěvníci benefičního koncertu Adventní zastavení, který uspořádali učitelé a děti ze Základní umělecké školy Uh. Hradiště. Výtěžkem pomůžou rodinám se zdravotně postiženými dětmi, o něž pečuje Středisko rané péče Educo Zlín. Koncert se konal 4. prosince v podvečer ve vlídném prostředí františkánského kostela.

V programu zazněly skladby Händela, Vivaldiho či Holana-Rovenského. Kromě varhan a zpěvu se návštěvníci mohli zaposlouchat do zvuku fléten, klavíru i kytary. Do vánoční nálady jsme se přenesli v písních Vločka či Zvěstování anděla Gabriela, zajímavostí bylo pěvecké trio Elišky Kaláčové, Elisabeth Anny Kováříkové a Gabriely Křivákové, v jejichž podání zněla gotickou chrámovou lodí písnička V podvečer Tvá čeládka.

Nebyla to ale jen hudba, která diváky za plápolání první svíčky naladila do adventního rozjímání – Co se andělovi nelíbilo se dověděli v duchaplné povídce salesiánského kněze a spisovatele Bruna Ferrera v přednesu Anežky Hanákové. Z klasického repertoáru zaujalo publikum kupříkladu Albinoniho Adagio v jemném podání Filipa Šohajka či příčná flétna Gabriely Pestlové, která interpretovala skladbu Siciliana D dur. S dalším andělem-strážcem jsme se potkali v sólovém zpěvu Karolíny Kateřiny Kučerové a monumentální zvuk varhan, za které usedl Pavel Pelikán, benefiční koncert uzavřel.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz