Festival vín v Uherském Hradišti

Jak zajímavě se snoubí víno s muzikou, tancem a literaturou, se mohli přesvědčit návštěvníci Festivalu vín VOC Blatnice, který se konal v sobotu 8. června na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. O představení Vín originální certifikace se postarali zkušení vinaři z Blatnice pod Svatým Antonínkem, o poutavý hudebně-taneční program zase žáci a učitelé ZUŠky.

Festival zahájily ve 14 hodin žákyně tanečního oboru. Mladší dívky tančily na hudbu Petra Ebena, starší tanečnice zaujaly interpretací Humoresky Antonína Dvořáka, hravostí Petra Nikla nebo tanečním ztvárněním Kapek na hudbu Tara Fuki v choreografiích Jany Trubačíkové a Marie Hladníkové. A do léta jsme pomalu vpluli s nadčasovou písničkou Čerešně od Hany Hegerové. Poté se s přednesem prózy a poezie představili žáci Radmily Mrázové, Olgy Strašákové a Stanislava Nemravy.

V podání cimbálové muziky mladších žáků a CM Husličky jsme mohli slyšet celou řadu lidových písniček v úpravě Pavla Štulíra, např. Horička zelená, zeleňaj sa či Myjavský verbuňk. Diváci se také mohli zaposlouchat do Piazzollovy skladby Libertango, který zahráli čtyřručně na klavír Vratislav Brokl ml. spolu s Petrou Foltýnovou, která si pro publikum s Ondřejem Růžičkou ze 7. ročníku nastudovala i oblíbenou seriálovou melodii Cirkus Humberto od skladatele filmové hudby Karla Svobody. A přestože z měsíce lásky jsme se už překlenuli do prvních letních dnů, ohlédnutí za májem si ve stejnojmenné písničce připravila Amélie Hébert ze třídy Adély Papayové.

V odpoledním programu dále zahrál David Čumíček na akordeon, na který jej doprovodila pedagožka Jitka Slivečková, a dechový orchestr ZUŠka Antonína Koníčka.

Vystoupení žáků ZUŠ UH bylo zajištěno díky projektu Místní akční plán ORP Uherské Hradiště II, reg.č. Z.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008649, spolufinancovaného z prostředků EU, Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, a státního rozpočtu.


Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz