Filmový (pod)večírek

V měkkém přítmí pouze za svitu lampiček proběhl 28. února Filmový (pod)večírek hudebního oboru ZUŠky.

Děti si pro diváky připravily to nejkrásnější z české i světové filmové hudby a promítání filmových obrazů doprovodily skladbami Karla Svobody, Hanse Zimmera či Alana Silvestriho. Koncertní sál rozezněly melodie z populárních Pelíšků, La La Landu, Avengers, Dobrého Willa Huntinga a mnoha dalších filmů nebo pohádek. Znovu jsme se mohli prostřednictvím filmových obrazů umocněných hudbou prohánět po prériích spolu s Old Shatterhandem a Vinnetouem, prožívat velké příběhy bojovníků a gladiátorů, změnit svět pohledem Forresta Gumpa nebo si připomenout, že láska je silnější než smrt a zlé kletby.

Na konci dal Ondřej Mahdalík, který na koncertu absolvoval, posluchačům nahlédnout do způsobu přípravy filmové prezentace na plátně. Pro rodiče byla také připravena minianketa, které z uvedených filmů viděli a jestli hudbu, do které se mohli zaposlouchat, už znali. Druhý ročník filmového večírku tak byl pro mnohé o to větším zážitkem.

Publikum podle učitele klavírního a klávesového oddělení Stanislava Halody nadšeně rozpoznávalo hudbu z filmů Mamma Mia!, Jak se budí princezny, Pelíšky, Forrest Gump a Bohemian Rhapsody, naopak nejméně známé pro něj byly melodie z Dobrého Willa Huntinga a Gladiátora. „Největší rozpor mezi znalostí filmu a znalostí hudby byl u filmu Exodus, kdy návštěvníci znali spíše hudbu, ale neznali film. Posluchači by si přáli příště slyšet hudbu z těchto snímků: Šíleně smutná princezna, Amélie z Montmartru, Star Wars, Lví král, Avatar, Piráti z Karibiku, Mise, Pulp Fiction a Chicago, ale také hudbu z českých pohádek,“ upřesnil pedagog, který se spolu s dětmi na tuto akci připravoval několik měsíců. A stálo to za to.


Projekt ZUŠ Uherské Hradiště – ŠABLONY II byl spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů školy, využití ICT ve výuce, podporu projektové výuky a rozvoj spolupráce mezi ZUŠ a jejími žáky, rodiči a veřejností. Realizace projektu: 1. 8. 2019 – 31. 7. 2021.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz