Hradišťští prvňáčci si užili Umělecké dopoledne

Pro téměř 130 prvňáčků ze základních škol Za Alejí a UNESCO uskutečnila Základní umělecká škola Uherské Hradiště 11. a 13. dubna Umělecké dopoledne. Nahlédnutím do výuky v nehudebních oborech dostali možnost si na jeden den vyzkoušet práci ve výtvarném, tanečním i literárně-dramatickém oboru. Děti se věnovaly výtvarnému a multimediálnímu tvoření, ale také pohybovým hrám či divadlu a objevovaly v sobě talent i pro ty oblasti umění, které se nevešly do rozvrhů češtiny, výtvarky či tělocviku.

Ve výtvarném oboru na ně čekaly malířské stojany a prkna, na programu byly různé výtvarné techniky a akce.Děti malovaly zátiší, tvořily umělecké objekty z papíru a drátků a vyzkoušely si jednodušší animaci za pomoci plastelíny, kterou se jim během 45 minut podařilo rozpohybovat a spojit do krátkého filmu.„Jsme úplně nadšené, jak jsou děti v tomto prostředí kreativní a co všechno dokážou vytvořit. Jejich díla ve škole určitě vystavíme. I vloni jsme s žáky absolvovaly akci hudebního oboru ZUŠky, byl interaktivní a děti bavilo se do něj zapojovat,“ chválily program pedagožky ze ZUŠ Za Alejí Helena Bemerová, Eliška Janíková a Stanislava Kupcová. „Podobnou akci byste mohli realizovat nejenom pro žáky, ale i pro učitele.“

O tom, že taneční obor není jen balet, se žáci prvních tříd přesvědčili v zrcadlovém sále, kde zapojilicelé tělo a užívali si radosti ze spojení pohybu a hudby. V budově ZUŠ, která je budovu bývalé vojenské správy, si při hodině rytmiky zahráli na vojáčky i na čarovný les a hravou formou se seznamovali s některými tanečními technikami.

V literárně-dramatickém oboru prvňáci navštívili divadelní představení. Připomněli si například Čapkovu Dášeňku nebo diskutovali nad příběhem nespravedlivého věznění tatínka v době komunismu od Martina Jirouse. Společně se staršími dětmi i jejich učiteli si zkoušeli nové jazykolamy, hereckou rozcvičku a základní improvizační postupy.

Prvňáci se rolí výtvarníků, herců a tanečníků v neformálním prostředí ujali sebevědomě. Umělecké dopoledne v hradišťské ZUŠce pro ně bylo malou„ochutnávkou“ tvoření a umění před nadcházejícími talentovými zkouškami – ty proběhnou ve dnech 23. května až 5. června. Někteří by je měli v kapse už teď.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz