Koncert pobočky ZUŠStaré Město

Koncerty absolventů, sólistů i souborů se potěšili rodiče žáků na pobočkách ZUŠky. 29. května představily děti výsledky své celoroční práce ve Společensko-kultuním centru ve Starém Městě.

Tanečnice interpretovaly skladbu O. Nedbala O statečném krejčíkovi, výběr z baletu Přítelkyně Giselle, Indický tanec od L. Minkuse nebo Nipponari od B. Martinů. Uměleckým zážitkem byla i recitace absolventky Alžběty Bouzkové z knihy Proč? 13x proto! Z hudebních vystoupení diváky zaujaly skladby Charlestone nebo Radúz a Mahulena od J. Suka, zaposlouchali se do klarinetových variací v podání Vojtěcha Zábranského či se rozohnili v čardáši. Publikum mohlo obdivovat Infinity Quartet Markéty Koubkové, Venduly Pukovcové, Kristýny Andrlové a Alexandry Petrů, a hlavně žesťové kvarteto ve složení František Ševeček, Václav Výstup, Martin Šilhavík a Marek Nožička, které letos zazářilo v celostátní soutěži, z níž si odneslo 2. místo. Temperamentní závěr patřil cimbálové muzice Dolinka, která pod vedením primáše Tomáše Snopka předvedla Cifrování a lidové písničky Šohajku, duša má a V kopčanskom rybníčku v aranžmá učitelů staroměstské pobočky ZUŠ Uh. Hradiště.

Jednotlivá čísla připravili učitelé Jitka Adamíková, Martin Baláž, Jana Jankůjová, Petra Jarmarová, Jarmila Krystoňová, Radmila Mrázová, Václav Ovčáčík, Radim Snopek a Marta Špačková. Klavírní spolupráce se ujal Stanislav Haloda.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz