Koncert sólistů, absolventů a souborů2. dubna – Reduta / fotogalerie

2. dubna proběhl v uherskohradišťské Redutě Koncert sólistů, absolventů a souborů Základní umělecké školy Uherské Hradiště, na kterém se představili žáci ze tříd Jiřího Bajzy, Jany Gajdošové, Jany Hanáčkové, Magdaleny Koišové, Lenky Malíkové, Drahomíry Stránské, Josefa Krystoně, Martina Baláže, Jany Orechovské a Stanislava Nemravy.

Redutou zněl klavír, klarinet, příčné flétny, bicí, housle, smyčcové trio a recitace. Žáci ZUŠky si připravili skladby F. Chopina, R. Schumanna, C. Debussyho, W. A. Mozarta či A. Dvořáka a báseň Světlany Burianové. Diváci se mohli těšit z řady skladeb českých i zahraničních autorů, např. na Hvězdné války v podání houslového dua Šimon Janeček & Jan Kunc pod vedením učitele Josefa Krystoně či na Infinity Quartet Martina Baláže, který v letošním krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na žesťové dechové nástroje získal 2. místo.

Na závěr vystoupil Uherskohradišťský dětský sbor pod dirigentskou taktovkou Ivany Zámečníkové, který v krajském kole ve sborovém zpěvu letos ve velké konkurenci vyzpíval Stříbrné pásmo. Sbor doprovodila na zobcovou flétnu u jedné z lidových písní Kristýna Odstrčilíková ze třídy Jiřího Bajzy. Zvláštností byl také hudební doprovod na cimbál, za který usedl u dvou písniček Josef Macek ze třídy Petra Gablase. Na klavír děti doprovodila dlouholetá korepetitorka sboru Lucie Adamcová.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz