Fantazie

Srdečně Vás zveme na koncert flétnistky Kristiny Vaculové a klavíristy Jiřího Hrubého, který se bude konat ve čtvrtek 16. ledna v 19 hodin v koncertním sále ZUŠ.

Na programu bude Fantazie P. Taffanela, Ph. Gauberta, F. Borna, F. Dopplera, G. Faurého, a G. Hüe.

Před koncertem proběhne v 17 hodin ve II. NP interaktivní setkání s Kristinou Vaculovou a žáky a učiteli ZUŠky.

Těšíme se na Vás!


KRISTINA VACULOVÁ

je absolventkou brněnské konzervatoře a JAMU, kde studovala u Boženy Růžičkové a Václava Kunta; na roční stáži pobývala na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti ve třídě Zoltána Gyöngyössyho. Mistrovskými kurzy a dílnami prošla mj. pod vedením Davida Formisana, Felixe Renggliho, Jánose Bálinta, Carin Levinne či Roberta Winna.

Je laureátkou několika soutěží – získala např. 2. cenu v soutěži konzervatoří ČR (2000), 1. cenu v soutěži Concertino Praga (2001), 1. cenu na Anglo-Czechoslovak Trust v Londýně (2005), 2. cenu v Mezinárodní flétnové soutěži Friedricha Kuhlaua v Uelzenu v oboru sólová flétna (2009) a tamtéž 1. cenu v oboru flétnová tria a kvarteta (2011).

Sólově účinkovala s našimi orchestry – SOČR Praha, Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů, Janáčkova filharmonie Ostrava, Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Opera Diversa.

Vystoupila na domácích hudebních festivalech – Moravský podzim, festival Petra Dvorského, festival Janáček Brno, Setkávání nové hudby plus, MusicOlomouc.

Je členkou Filharmonie Brno a pravidelně spolupracuje s komorním tělesem Czech Virtuosi.

Pro Český rozhlas natočila několik snímků.


JIŘÍ HRUBÝ

je absolventem brněnské konzervatoře ve třídě Davida Marečka, Janáčkovy akademie múzických umění pod vedením Ivana Gajana a v roce 2016 završil svá studia na Conservatorium Maastricht v Nizozemí v klavírní třídě belgické pianistky Katiy Veekmans.

Je také absolventem řady mistrovských klavírních kurzů (např. Arkadyho Zenzipera, Avedise Kouyoumdjiana, Katiy Veekmans, Jiřího Skovajsy, Antonína Kubálka aj.).

Během svých studií získal řadu ocenění na soutěžích (v roce 2016 např. cena publika na Music Award Maastricht).

Pravidelně vystupuje na sólových recitálech u nás i v zahraničí a spolupracuje s významnými hudebními tělesy (Filharmonie Brno, orchestr Janáčkovy opery v Brně, dětský pěvecký sbor Kantiléna aj.). Věnuje se také komorní hudbě a spolu s pianistou Richardem Pohlem založil Slovanské klavírní duo. Koncertuje u nás i v řadě evropských zemí (Německo, Francie, Belgie, Nizozemsko, Slovensko, Litva) a v roce 2015 navštívil s Filharmonií Brno Omán.

Je zván k účinkování na festivalech i k účasti na různorodých hudebních projektech.

Zabývá se i soudobou hudbou a spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty či operními pěvci.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz