Krásou proti zlu

Studenti Zušky budou ve dnech 16. a 17. června obdarovávat kolemjdoucí tajemnými obálkami v rámci svého fotografického projektu.

Žáci ZUŠky bojují „Krásou proti zlu“…

Může se stát, že vás v centru Uherského Hradiště zastaví skupinka mladých lidí, kteří vám budou nabízet tajemnou modrou obálku. Nemusíte se bát, nic vám nehrozí. Nejedná se o žádnou léčku ani o reklamní akci. Jsou to studenti ZUŠky, mladí výtvarníci z ateliéru Fotografie a nová média Marka Malůška, a k předání zmíněné obálky je vedou ty nejlepší úmysly.

V projektu nazvaném jednoduše „Krásou proti zlu“ si stanovili zdánlivě snílkovský cíl - zaplavit celý svět - nebo přinejmenším alespoň symbolicky, desítky zahrad a záhonů v Uherském Hradišti a okolí směsicí pestrých barev květů cínií neboli ostálek. Obálka, kterou vás studenti podarují, obsahuje totiž semínka těchto nenáročných letniček. Tímto poetickým gestem chtějí připomenout význam krásy v našich životech, toho, jak může dobrá nálada a radostnost ovlivnit naše vnímání, myšlení, postoje a rozhodování. Připomenout potenciál tvořivého přístupu, se kterým je možné snáze čelit strachu a negativním zprávám, které na nás z médií neustále doléhají.

Semínka ale nejsou jediný dar, který získáte. Obálky v potisku obsahují spolu s texty i nejlepší vybrané autorské fotografie, které studenti v uplynulém školním roce vytvořili. Projekt je tedy současně i představením tvorby žáků ZUŠky, netradičně pojatou výstavou, která poukazuje i na nezbytnost aktivního přístupu každého člověka ke společenským otázkám a k osobní angažovanosti. A to třeba jen v nepatrných činech, jako je zasazení semínek květin…

A proč právě cínií? To se dozvíte z textu na modré obálce. Můžete se těšit na setkání se žáky Základní umělecké školy Uherské Hradiště….

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz