Lekce jazzové kytarys Liborem Šmoldasem

Jeden z nejlepších jazzových kytaristů v Česku Libor Šmoldas se v deseti inspirativních lekcích věnoval dětem ze Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. Výuka proběhla 13. ledna a 28. února.

„Všichni – žáci i já – jsme z výuky a ze setkání s ním byli úplně nadšeni. Výuka byla primárně zaměřena na improvizaci,“ uvedla pedagožka Eva Holečková z pořádající ZUŠky.

Libor Šmoldas (1982) je jazzový kytarista a skladatel žijící v Praze. Kromě špičkových českých a evropských hudebníků hraje a natáčí s hvězdami světového formátu, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette, Jay Anderson či Stephen Keogh. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na workshopech po celém světě.

Libor vydal pod svým jménem osm alb /Silver (Skici stříbrného plátna) 2019, Blue, Šmoldas hraje Ježka 2015, Dreamtime 2015, Intuition 2013,18 Days 2000 Miles 2012, In New York on time 2010, Live at Jazz Dock 2010, On the playground 2007/. Často také hraje a nahrává jako sideman, například s hudebníky, jakými jsou Hal Tsuchida, Skip Wilkins, Bob Montgomery, Ingrid James, Bill Warfield, Yvonne Sanchez, Zeurítia, Robert Balzar a Ondřej Pivec, s jehož kapelou Organic Quartet získal kromě jiných ocenění cenu Anděl za nejlepší jazzovou desku roku.

Přestože získal stipendium na prestižní Berklee School of Music, zůstal studovat v Čechách. Vystudoval Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka a JAMU v Brně. Ve Spojených státech později podnikl turné se svým kvartetem (2011) a pravidelně se tam od té doby vrací.

Liborovy koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty. Nechybí světové metropole New York, Washington, Sydney, Brisbane, Peking, Istanbul, Milán či Londýn.

Jako pedagog působil v Americe, Austrálii, Německu, Anglii, Itálii, Řecku či Polsku. Od roku 2012 se Libor každoročně vydává na turné do Austrálie, v letech 2014 a 2015 tam čtvrt roku žil.

Přes svůj mladý věk je Libor všeobecně vnímán jako jeden z nejvýznamnějších zástupců své generace na jazzové scéně.


Projekt ZUŠ Uherské Hradiště – ŠABLONY II byl spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů školy, využití ICT ve výuce, podporu projektové výuky a rozvoj spolupráce mezi ZUŠ a jejími žáky, rodiči a veřejností. Realizace projektu: 1. 8. 2019 – 31. 7. 2021.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz