Malí velcí filharmonici

Koncert pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a města Uherské Hradiště. 7. května v 19 hod., Klub kultury Uh. Hradiště.

Malí velcí filharmonici je netradiční orchestrální projekt, v němž se členové Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín ocitají v roli mentorů a nejnadanější žáci veřejných základních uměleckých škol z celého Zlínského kraje budou mít ojedinělou možnost stanout na jevišti po jejich boku. Unikátní orchestr s věkovým průměrem kolem dvaceti let vytvoří 27 filharmoniků a 60 vybraných žáků ZUŠek. Velikost projektu podtrhne devadesátičlenný sbor. Jako sólisté se představí vítězové soutěží – žáci ZUŠ, kteří poutají pozornost odborníků svými výkony už v útlém věku.

Společně s filharmoniky na tomto mimořádném koncertu vystoupí i žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště:

Sólo: 

Matyáš Ondrůšek (vyučující Ivo Horký), absolutní vítěz celostátního kola soutěže žáků ZUŠ ve hře na trubku v roce 2018. Čtrnáctiletého Matyáše Ondrůška, který se hradišťskému publiku představí už příští úterý sólově na trubku na koncertě společně s Filharmonií B. Martinů Zlín, odměnila odborná porota navíc také oceněním za mimořádný interpretační výkon. 

Jan Schulmeister (ZUŠ Kroměříž), třináctiletý talentovaný klavírista a absolutní vítěz soutěže Beethovenovy Teplice či Broumovské klávesy. Čeká ho také koncert v Sukově síni pražského Rudolfina. Nadto je absolutním vítězem soutěže Amadeus či Piano talents (Miláno).

Klára Janíčková (ZUŠ Zlín) je patnáctiletá violoncellistka a aktuálně je součástí národního projektu MenArt Nadačního fondu Magdaleny Kožené. Získala například stříbrnou příčku na mezinárodní soutěži v Jihlavě. Je součástí violoncellového dua a cimbálové muziky Strunečka (vítěz celostátní soutěže). 

Sólově zazpívá osmnáctiletá Zuzana Hradilová (ZUŠ Hulín), která již vyhrála například Písňovou soutěž Bohuslava Martinů v Praze, získala také Cenu Bena Blachuta za interpretaci lidové písně. Je vítězkou Hudebního festivalu pedagogických škol a držitelkou Ceny za interpretaci klasicistní písně. 

Řady sólistů rozšíří Tadeáš Hoza, který pevně zaujímá své místo mezi největšími současnými talenty Česka v oblasti operního zpěvu. Zároveň se jedná o dalšího absolventa krajské ZUŠ.

Housle: Šimon Bruštík (vyučující Pavel Štulír), Tomáš Snopek a Veronika Zábranská (vyučující Radim Snopek), Tereza Janečková (vyučující Josef Krystoň)

Kontrabas: Marek Kryštof a Matouš Krátký (vyučující Ondřej Popelka)

Bicí: Ondřej Stuchlý (vyučující Jiří Bajza)

Zpěv: Společný sbor žáků ZUŠ a žáků Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž

Diriguje:  Jiří Kadavý

Program:

  • P. J. Vejvanovský – Sonata a 4 g moll
  • A. Vivaldi – Koncert a moll, 3. věta
  • J. Haydn – Klavírní koncert D dur
  • V. Novák – Slovácká suita – výběr
  • C. Orff – Carmina Burana – výběr

Vystoupení je součástí koncertního turné, další koncerty proběhnou ve Zlíně, Holešově a Kroměříži. Projekt pořádá spolek Zuška?Zuška! podruhé, partnerem je Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Pořadatelem uherskohradišťského koncertu je ZUŠ Uherské Hradiště.

Celý projekt se může uskutečnit díky podpoře Zlínského kraje, města Zlína, Uherské Hradiště a Kroměříž.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz