"Malí velcí filharmonici"v Klubu kultury (7. 5. 2018)

Unikátní orchestr tvoří 27 členů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a šedesát vybraných žáků veřejných ZUŠ Zlínského kraje. Vystupuje s ním také sbor zpěváků z krajských ZUŠek a konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. Koncertní turné pořádá spolek Zuška?Zuška! (figuruje v něm 23 veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje), a to letos podruhé. Partnerem je Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.

Mimořádný úspěch a nadšení publika provázel úterní koncert pořádaný 7. května v Klubu kultury Uherské Hradiště, který v rámci projektu Malí velcí filharmonici pořádala Základní umělecká škola Uh. Hradiště. Vystoupil zde společný orchestr vybraných žáků veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje, žáků Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž a členů orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Jiřího Kadavého. 

Projekt je unikátní svým rozsahem, upozorňuje na mimořádnou muzikálnost moravských dětí a vysokou kvalitu státních uměleckých škol ve Zlínském kraji. Jedná se o největší společný projekt v historii základního uměleckého školství v jeho 140 let dlouhé existenci v kraji. Nabízí žákům intenzivní setkání s praxí. Role filharmoniků je naprosto výjimečná – jsou nejenom hudebníky, ale stávají se mentory a vzory svých mladých kolegů. Orchestr tvoří přes 60 žáků hudebního oboru ZUŠ a 27 členů Filharmonie Bohuslava Martinů. 

Koncert zahájil Sonátou g moll Matyáš Ondrůšek na trubku. Čtrnáctiletý žák Iva Horkého ze ZUŠ Uh. Hradiště (pobočky Kunovice) pravidelně získává prvenství a titul absolutního vítěze z národních a mezinárodních soutěží. Další sólistkou byla Klára Janíčková na violoncello. Patnáctiletá žákyně ZUŠ Zlín je aktuálně součástí národního projektu MenArt Nadačního fondu Magdaleny Kožené, na violoncello zde zahrála Koncert a moll A. Vivaldiho. Třináctiletého Jana Schulmeistra z Kroměříže čeká koncert v Rudolfinu, je absolutním vítězem soutěže Amadeus či Piano talents (Miláno). V Uherském Hradišti se představil Klavírním koncertem D dur J. Haydna. První polovinu koncertu uzavřela zpěvačka Zuzana Hradilová ze ZUŠ Hulín. Po přestávce nastoupil na balkony smíšený sbor žáků ZUŠ Zlínského kraje a kroměřížské Konzervatoře P. J. Vejvanovského a společně s Malými velkými filharmoniky předvedli nadšenému publiku Carminu Buranu C. Orffa. Odměnou jim byl neutuchající potlesk stojícího publika. 

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2024 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz