Na Malé scéně Slováckého divadla proběhla naše další premiéra

Divadelní soubor Čapek uvedl hru Ubu se vrací

Divadelní amatéři v souboru Čapek, který vznikl z našich učitelů, rodičů našich žáků, jejich kamarádů a našich bývalých i současných žáků, měli v pátek 10. listopadu další premiéru na Malé scéně Slováckého divadla. Byla to rozverná praštěná hříčka Josefa Kainara Ubu se vrací – jako parafráze na Jarryho Krále Ubu v režii Stanislava Nemravy. Jedna divačka napsala:

„Děkuji za včerejší představení. Bylo to úžasné. Obrovsky závažné a současné téma, provedené obrovsky zábavnou formou. Překrásný text, gejzír nápadů co se týče scény, kostýmů, pohybu herců na jevišti, hereckých vykonů...ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat. Podle mě se to vymyká běžným inscenacím a je to na cenu. Doufám, že to nebylo jediné provedení, byla by to obrovská škoda. Já bych si to dala ještě nejméně jednou. Dvakrát. Třikrát“.

Dalším představením, na které se můžete těšit je Zlomatka, 24.11. v 19:00 v kulturním zařízení ve Véskách.

Tragikomedie o předsudcích obyčejných lidí. Bigotní matka je otřesena přiznáním syna k "nemoci". Rozhodne se ho uvěznit v bytě a léčit ho. I když je celá hra především komedií, neporozumění mezi matkou a synem vede až k mrazivému vyústění...

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz