Naše škola na celostátním koleWolkrova Prostějova

Letošní národní přehlídka recitátorů a divadel poezie byla přesunuta z poloviny června na první zářijový týden. Do Prostějova po absolvování krajského kola byli doporučeni a nominovaní žáci LDO Barbora Rokytová a Vojtěch Obdržálek, které doprovodí naše absolventka Sára Pospíšilová.

Velkým úspěchem pro ZUŠ Uh. Hradiště je, že programová rada Wolkrova Prostějova nominovala do hlavního programu naše tři představení. Dvě jsou výsledkem pedagogického a režijního vedení Hany Nemravové, třetí pochází z dílny Stanislava Nemravy.


  1. Několikanásobný účastník národní přehlídky soubor Dohráli jsme inscenuje Krysaře Viktora Dyka. Je to příběh muže s flétnou, který přichází do města Hammeln, aby z něho vyhnal krysy. Měšťani mu však nechtějí zaplatit za jeho práci a dívka Ágnes, do které se zamiloval, se zabíjí skokem ze skály. V krysařovi se vše zlomí, a pod vlivem ďábelských sil zapíská na píšťalu ze všech sil. Jak to dopadne, si určitě domyslí i ti, kteří Dykova Krysaře nečetli. Hrají – David Chrástek, Ester Kocábová, Tereza Kučerová, Tereza Masaříková, Patrik Polášek, Veronika Říhová a Zora Zemanová.


  1. Příležitostný recitační sbor ÚMYSL DOBRÝ bude na Wolkrově Prostějově už podruhé. Jeho představení s názvem N3 je pokusem o rekonstrukci tvůrčího procesu spisovatele. Jedná se o scénickou pohybovou báseň s minimem textu. K jejímu vzniku inspiroval soubor jeden z předních českých autorů. Příležitostný recitační sbor ÚMYSL DOBRÝ vznikl před několika lety, tvoří jej žáci ZUŠ a jejich přátelé. Jeho cílem je propagovat ta umělecká díla, která sice vznikala s nejlepšími úmysly, přesto jejich přijetí odbornou veřejností a často  i diváky nebylo či  není právě nejvřelejší. Je škoda, aby  takové autorské počiny upadly v zapomnění! Hrají – Alžběta Blahová, Veronika Brajdić, Eliška Martincová, Tereza Masaříková, David Mišťúrik, Vojtěch Obdržálek, Patrik Polášek, Barbora Rokytová, Veronika Říhová a Anežka Tinková.


  1. Prostomyslná Rodina Nemravova vystoupí s jarmarečním počinem PopArtová píseň Slavná kauza Bakinghem. V programu k tomuto dílu se uvádí: slova písně napsal během jízdy na dvojkole s Endrjů Warholou v roce 1960 Bob Lichtenštajn po přečtení románu Alexandra Dymase staršího The frí masketýrs. Jako psychadelický jižanský pop ji zhudebnil Bady Holý, hrála ji všechna jižanská rádia orientovaná na cyklistickou turistiku. V létě 1961 ji pro obrázkový časopis Mládež míru přeložila soudružka Karolina Jé Totová, zpívá se na motivy. Na doprovodné hudbě k dílu se podíleli naši učitelé Jitka Slivečková a Marek Ovčáčík. Soubor Prostomyslná Rodina Nemravova z Uherského Hradiště tvoří otec Stanislav Nemrava a PopArtová sociální terénní pracovnice Aneta Holomčíková, která je žákyní našeho literárně-dramatického oboru ze třídy Hany Nemravové.


Věřme tomu, že se celostátní akce uskuteční a našim sólistům a souborům budeme držet palce, aby se  jim na národní přehlídce dařilo.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz