Pěvecký seminář

21. a 22. února proběhl pro žáky ze třídy pedagožky Ivany Zámečníkové odborný pěvecký seminář, na kterém se dětem individuálně věnovala Mgr. Jarmila Chaloupková. Na dvoudenním semináři si děti mohly vyzkoušet různé dechové techniky a techniky práce s hlasem, které lektorka ilustrovala na základě příkladů a dobře zvolených a pro děti představitelných metafor.

Pěvkyně Jarmila Chaloupková je absolventkou zpěvu na Akademii múzických umění v Praze a držitelkou 3. ceny z mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Spolupracovala s různými komorními ansámbly, pořádala pěvecké recitály s doprovodem varhan nebo cembala, např. s Českým strunným duem, Telemannovým kvartetem, se svými uměleckými partnery varhaníkem Josefem Popelkou, cembalistkou Ivanou Jandovou-Bažantovou a v posledních 15 letech s anglickým loutnistou Brianem Wrightem.

Paní Chaloupková je také oblíbenou a zkušenou pěveckou pedagožkou, a to v oblasti klasického i popového způsobu zpěvu. Vyučovala na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem, na Konzervatoři v Pardubicích, Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze i na Mezinárodní škole staré hudby ve Valticích. Mimoto byla Jarmila Chaloupková hlasovou poradkyní populárních a muzikálových zpěváků (Vlasta Horváth, Petr Bende, Michal Foret, Zuzana Vejvodová aj.), v roce 2005 a 2006 působila jako hlavní hlasová poradkyně soutěže Česko hledá SuperStar (2. a 3. série). V této souvislosti se věnovala propagaci různých metod výuky zpěvu populárních zpěváků v rámci rozhlasových a novinových rozhovorů, pedagogických seminářů apod. V posledních letech působí jako lektorka registrovaných odborných pedagogických seminářů o výuce populárního a klasického zpěvu pro učitele zpěvu na základních uměleckých školách v České republice a účastní se porot pěveckých soutěží. Od roku 2009 vyučuje klasický sólový zpěv pouze na Konzervatoři v Pardubicích. V rámci této činnosti spolupracuje s vynikajícím italským pedagogem Antoniem Carangelem.


Projekt ZUŠ Uherské Hradiště – ŠABLONY II byl spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů školy, využití ICT ve výuce, podporu projektové výuky a rozvoj spolupráce mezi ZUŠ a jejími žáky, rodiči a veřejností. Realizace projektu: 1. 8. 2019 – 31. 7. 2021.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz