Pozvání na hudební zájezdna koncert ŠPAČEK & FBM

Ve čtvrtek 24. 9. v 19 hodin ve Zlíně.

Srdečně zveme všechny žáky a pedagogy ZUŠ na hudební zájezd na výjimečný koncert, který bude zahajovat festival Harmonia Moraviae.

Proběhne ve čtvrtek 24. 9. v 19 hodin ve Zlíně. Základní umělecká škola zajistí dopravu autobusem tam i zpět. Koncert je pro žáky, pedagogy i zaměstnance ZUŠ zdarma, náklady plně hradí škola.

Zájemci o vstupenku ať prosím co nejdříve kontaktují produkční Mariku Blažkovou, e-mail: marika.blazkova@zusuh.cz.

ZAHAJOVACÍ KONCERT FESTIVALU HARMONIA MORAVIAE

24. září 2020 v 19.00 hodin, Kongresové centrum Zlín – Velký sál


JOHANNES BRAHMS Koncert pro housle a orchestr D dur, op. 77

LUDWIG VAN BEETHOVEN Symfonie č. 7 A dur, op. 92

JOSEF ŠPAČEK, housle

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent


Úvodní koncert 18. ročníku festivalu Harmonia Moraviae bude zároveň zahajovacím večerem jubilejní 75. sezony Filharmonie Bohuslava Martinů. V jeho průběhu zazní majestátní díla Johannesa Brahmse a Ludwiga van Beethovena, tedy dvou velikánů světové hudby, jejichž mimořádný skladatelský odkaz zásadním způsobem ovlivnil nadcházející generace hudebních skladatelů.


Brahmsův jediný houslový koncert patří bezesporu mezi nejkrásnější a současně nejčastěji proováděná díla svého druhu. Skladatel jej vyhotovil roku 1878 a následně věnoval Josephu Joachimovi, jednomu z nejvýznamnějších houslových virtuózů své doby. Kompozice brzy získala na neuvěřitelné popularitě mezi odbornou i laickou veřejností a dodnes nesmí chybět v repertoáru žádného ze světových houslových umělců. V rámci zahajovacího koncertu nové sezony se v pozici sólisty představí Josef Špaček, mezinárodně uznávaný interpret a jeden z nejlepších českých houslistů současnosti.

Ludwig van Beethoven v průběhu svého života opakovaně zavítal i do českých zemí. V letech 1811 a 1812 absolvoval několik ozdravných pobytů ve třech českých lázeňských městech – Karlových Varech, Františkových Lázních a zejména v Teplicích. A právě při své první návštěvě „malé Paříže“, jak se severočeskému lázeňskému městu mnohdy přezdívalo, začal komponovat svou Symfonii č. 7, kterou později věnoval hraběti Moritzi von Friesovi. Toto vrcholné dílo již prakticky zcela hluchý autor dokončil v květnu následujícího roku. Poprvé zaznělo dne 8. prosince 1813 ve Vídni na charitativním koncertě pořádaném Johannem Nepomukem Mälzlem, slavným vynálezcem metronomu, který pro Beethovena mimo jiné zkonstruoval ušní naslouchátko. Už při své premiéře zaznamenala symfonie mohutný ohlas, dokonce takový, že publikum spontánně požadovalo, aby byly její části okamžitě zopakovány.


Zahajovací koncert festivalu bude proveden pod taktovkou šéfdirigenta Filharmonie Bohuslava Martinů Tomáše Braunera.


Text převzat z webu FBM ve Zlíně, https://www.filharmonie-zlin.cz/847a-m-spacek-amp-fbm.

​Foto převzato z Facebooku FBM. 


Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2024 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz