Canarias Origin: Přednáška o lidové hudbě Kanárských ostrovů

Základní umělecká škola Uherské Hradiště srdečně zve širokou veřejnost na pozoruhodnou přednášku, která se bude konat ve čtvrtek 2. září 2021 v 18:00 v koncertním sále ZUŠ na Mariánském náměstí 125. Přednáška Moniky Srncové se zaměří na tradiční lidovou kulturu, tanec a hudební lidové nástroje Kanárských ostrovů.

Posluchači v rámci přednášky proniknou hluboko do lidové kultury Kanárských ostrovů a poznají její nevšední kouzlo, které bývá zahraničním návštěvníkům této destinace obvykle skryto. Účastníkům budou k dispozici mapy Kanárských ostrovů, tradiční lidový oděv a vedle toho také malé hudební nástroje. V moderované diskusi v závěru přednášky bude možné zodpovědět také individuální dotazy.

Přednášku pro Vás připravila Monika Srncová, absolventka španělské vyšší konzervatoře na Tenerife, která dlouhodobě na Kanárských ostrovech žije a více než 20 let organizuje kulturní akce a projekty jak na jevišti, tak mimo něj.

Přednáška je součástí mezinárodního projektu "Šuhajky", který si klade za cíl dokumentovat a vzájemně prezentovat tradiční kulturní dědictví České republiky v zahraničí. Tento projekt bude možné v rámci přenášky podpořit finančně, případně také darem menších předmětů tradiční lidové výroby, jako jsou například: velikonočními kraslicemi, výrobky z kukuřičného šustí, předměty zdobenými technikou modrotisku, keramikou, publikacemi věnovanými lidové hudbě a folkloru Čech, Moravy a Slezska. Dary budou použity k prezentování České lidové kultury v zahraničí, zejména ve Španělsku a na Kanárských ostrovech.

Více o projektech můžete zhlédnout na sociálních sítích youtube, facebooku a instagramu pod doménou "Šuhajky project".

music: https://www.youtube.com/watch?v=GSxxLB9sVd8

Dokument se studiem na vlnách: https://www.youtube.com/watch?v=JnhN2qSszc8&t=30s

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2024 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz