První hradišťský flash mob!

Roztančené hradišťské náměstí

Byl to pohled, který se nenaskýtá často. Uherské Hradiště – srdce Slovácka se v pátek rozbušilo zase o něco víc.

Hradišťské náměstí 4. června zaplnila stovka dětí ze Základní umělecké školy Uh. Hradiště, které na celé ploše Masarykova náměstí zatančily jednotnou choreografii. Společným leitmotivem se stala oblíbená písnička Justina Timberlakea, kterou skoro denně slýcháváme v každém rádiu: Dance, dance, dance. Choreografii žáci trénovali ve ztížených podmínkách při distanční výuce, spojení s učitelkami tance probíhalo pouze přes počítač.

Energicky a s vervou. Děti se do akce s názvem „flashmob“ pustily s rozesmátým nadšením a tanečními kroky překvapovali všechny kolemjdoucí, také choreografii nacvičovaly 3 měsíce. V minulosti v České republice proběhl např. flashmob na Smetanovu skladbu Vltava, kterou představila filharmonie v brněnské Vaňkovce. Taneční flashmob oslnil i na Hlavním nádraží v Praze, podobu polštářové války pak měl v Torontu – a na Youtube se předhánějí ve sledovanosti!

V tanečním oboru uherskohradišťské Zušky se vyučuje od klasického baletu přes moderní tanec až k folklóru. Děti vedou zkušené, odborně vzdělané učitelky Jitka Adamíková, Marie Jurásková, Veronika Kaštánková, Jarmila Krystoňová a Jana Trubačíková. Flashmobem však aktivity Základní umělecké školy nekončí – o prázdninách proběhne 14 umělecky zaměřených letních kempů
a také Letní taneční škola. Podrobnosti a přihlášku najdou děti na https://www.zusuh.cz/kempy.

Děti ze zušek z celého našeho regionu spojil tanec a radost z něj. Akce se účastní všechny ZUŠ zřizované Zlínským krajem, Uherské Hradiště reprezentuje právě naše ZUŠka. Akce tanečních oborů základních uměleckých škol proběhla postupně v různých městech (Valašské Klobouky, Rožnov pod Radhoštěm, Bojkovice či Dolní Němčí) a vznikl z ní profesionální filmový záznam. Další cesta hradišťské nahrávky povede do ZUŠ Otrokovice, kde ze všech flashmobů vznikne jeden společný sestřih. K vidění bude poté na webu www.zusuh.cz  a facebooku zušky.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz