Saxofon je nástroj, který má v sobě zvláštní kouzlo. Umí být jemný i dravý, hravý i melancholický, dokáže vyprávět příběhy a přitom si zachovat typický jazzový šmrnc. A přesně taková byla Saxofonová session – večer plný energie, radosti z hudby a obdivuhodných výkonů žáků pana učitele Tomáše Staňka.
Na pódiu se představili saxofonisté různých úrovní, od úplných začátečníků až po zkušenější hráče. O to větší obdiv patří hned prvnímu vystupujícímu, který se saxofonem začal teprve v září, a přesto předvedl velmi soustředěný a jistý výkon.
Jednotlivá čísla pan učitel Tomáš Staněk vždy osobně uvedl a posluchačům přiblížil, v jakém doprovodu budou saxofonisté vystupovat, kde se objeví společná hra, vzájemná reakce mezi nástroji i prostor pro improvizaci.
Saxofonisté vystupovali v doprovodu klavíru, bicích i basové kytary, ať už v komornějších obsazeních, nebo v plnějším kapelovém souzvuku. Klavírní doprovod pana učitele dodával skladbám pevný základ a jazzový charakter, bicí a baskytara pak přinášely rytmus, energii a společný groove. V jednom z čísel zaznělo i rodinné spojení, kdy se na pódiu potkala sestra na saxofon a bratr je doprovodil na basovou kytaru.
Program nabídl pestrou hudební paletu. Zazněly jazzové a bluesové skladby i známé melodie, například Cantaloupe Island (Herbie Hancock), Happy People (Kenny Garrett), Another Star (Stevie Wonder), Ain’t No Sunshine (Bill Withers), Karma Police (Radiohead) nebo legendární Play That Funky Music. Každá skladba tak dostala prostor zaznít v dialogu saxofonu s doprovodnými nástroji.
Závěr večera patřil kapele, která vystoupila už v minulém roce také na ZUŠ Open a znovu potvrdila, že společné muzicírování je přirozenou a důležitou součástí saxofonové výuky.
Děkujeme všem účinkujícím za krásný hudební zážitek a publiku za milou, podporující atmosféru.