Skype besídka

Ačkoliv byly velikonoční prázdniny, děti z houslové třídy Jakuba Špalka nenechaly ležet hudební nástroje ladem a ve čtvrtek 9. dubna si se svým učitelem udělaly Skype besídku.

Zazněly skladby náročnějšího charakteru, např. Turecký pochod, 1. věta z Vivaldiho koncertu a moll, 1 věta z koncertu, který napsal Anatolyj Komarovsky, Bourre od Händela a další, ale i dětské lidové písně Kočka leze dírou, Na hradišťských lukách, Ovčáci, čtveráci. Online besídka byla navzájem zajímavá nejen pro učitele a žáky, ale i pro některé sourozence, kteří bez ostychu vytáhli flétnu a spontánně se přidali k malým houslistům. Mladší žáci se inspirovali ve složitějších skladbách, starší naopak zavzpomínali na své začátky s dětskými "lidovkami". 

"Tento týden se boršická, tupeská a osvětimanská pobočka chystá vytvořit nahrávky pro seniory z Domova pokojného stáří v Boršicích, které jim zašleme, a pomocí místního rozhlasu děti seniory určitě vytáhnou ze stereotypu a všechny včetně personálu potěší," přibližuje své plány vedoucí těchto poboček, pedagog Jakub Špalek. 

I v době vyhlášeného nouzové stavu se tak učitelům a dětem daří potkávat se, alespoň takto virtuálně a na dálku, se svým publikem a rozdávat umění a radost.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz