Slovácký deník - Anastázie Majíčková a Pavel Štulír převzali Cenu města Uherského Hradiště

Anastázie Majíčková a Pavel Štulír obdržely ve čtvrtek 13. října Cenu města Uherského Hradiště. Jejich jména byla vepsána do seznamu vedle takových osobností, jako jsou například Karel Dýnka, Jiří Pavlica, Ludmila Tarcalová nebo Igor Stránský. Slavnostní akt se konal v prostorách velkého sálu Reduty v Uherském Hradišti za přítomnosti tamního starosty Stanislava Blahy.

Slavnostní předávání Cen města Uherského Hradiště za rok 2015 pro pro Pavla Štulíře a Anastázii Majíčkovou.

Foto: DENÍK/Jan Karásek

„Nade mnou je napsáno symbolické sousloví Uherské Hradiště, Srdce Slovácka. To srdce může mít celou řadu podob, významů a právě nositelé Ceny města jsou těmi, kdo na tom, že naše město může být nazýváno Srdce Slovácka, mají velkou zásluhu ," poznamenal Stanislav Blaha.

Pavel Štulír byl oceněn za pedagogickou, výchovnou, ale i uměleckou činnost. Jako učitel Základní umělecké školy v Uherském Hradišti působil již na konci 70. let a minulého století a pod jeho vedením vznikla celá řada cimbálových muzik jako například Dolina, Cifra či Harafica. Od poloviny 90. let působil také jako metodik v oblasti pedagogiky základního uměleckého školství i jako předseda sekce vrchních smyčcových nástrojů Krajské umělecké rady. Vystupuje rovněž v poradním orgánu ministerstva školství.

Anastázie Majíčková věnovala celý svůj život službě dětem a potřebným.V roce 1992 založila první Křesťanskou školku v Uherském Hradišti a rok před tím byla také u vzniku Charity v Uherském Hradišti. Ve své činnosti však neustávala ani v důchodovém věku a roku 1998 založila Diakonii Českobratrské církve evangelické. Právě díky Anastázii Majíčkové se dostalo pomoci nesčetnému počtu lidí.

Autor: Vojtěch Trubačík

Zdroj: Slovácký deník

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz