Smyčcový seminář brněnské konzervatoře

Koncertní sál Základní umělecké školy rozezněly 31. ledna skladby pro housle a violoncella. Konal se zde Seminář smyčcového oddělení Konzervatoře Brno.

Na housle se představili Erik Meisl a Jiří Grebík ze třídy prof. Jiřího Pospíchala a dále Marián Lerche, Marie Charvátová a Lukáš Žufánek na violoncello ze třídy prof. Václava Horáka a Davida Hrubého.

Marie Charvátová zahrála skladbu Dmitrije Kabalevskiho, Erik Meisl, Jiří Grebík i Lukáš Žufánek interpretovali skladby Johanna Sebastiana Bacha. Nevšedním zážitkem byla i sonáta pro violoncello a klavír Dmitrije Šostakoviče v nastudování Mariána Lercheho s citlivým klavírním doprovodem pedagožky Heleny Fialové. „Tuto skladbu napsal Šostakovič na hotelovém pokoji, když byl zrovna vyhozen z domu kvůli svojí aférce se studentkou,“ prozradil mladý umělec s úsměvem divákům, za jakých okolností temperamentní skladba vznikala. Zajímavý hudební podvečer završila v jeho podání Variace na jedné struně Niccola Paganiniho.

V minulých letech naše ZUŠ často pořádala podobné koncerty. Pro učitele i žáky je velmi přínosné a potěšitelné sledovat umělecký vývoj našich bývalých absolventů a jejich spolužáků. Studiem na konzervatoři zúročují léta dřiny na hudebních školách, kterými v dětství prošli,“ zhodnotila vystoupení studentů brněnské konzervatoře učitelka uherskohradišťské ZUŠ Drahomíra Stránská, která je sledovala z publika. Čtvrteční koncert považuje za velmi vydařený. „Všichni studenti zahráli velmi muzikálně a s plným nasazením, což je u tak mladých lidí obdivuhodné. Obecenstvo si užilo spoustu pěkné muziky,“ dodává pedagožka, která absolvovala stejnou konzervatoř a výuce hry na housle se na Základní umělecké škole v Uh. Hradišti věnuje již bezmála 50 let.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz