Svátek poezie v ZUŠ

Krajské kolo soutěžní přehlídky v uměleckém přednesu Wolkrův Prostějov je letos dvoudenní.

Sobotnímu soutěžnímu přednášení poezie a prózy budou v pátek od rána předcházet semináře pro pedagogy středních a základních škol i pro samotné recitátory. O práci s veršem, prózou, vypravěčských dovednostech i hodnocení přednesu budou přednášet zkušení pražští lektoři, se dvěma z nich se může veřejnost potkat ve 20:00 na hodinovém představení  „Vyslovit a uslyšet aneb Recitace žije…... hudba, literatura a živé slovo“. Gabrielu Zelenou Sittovou a Janu Machalíkovou v něm na violoncello doprovodí absolvent ZUŠ Uh. Hradiště Václav Adamec.

A pokud by se návštěvníkům ještě nechtělo odejít, mohou besedovat s nejpřekládanějším slovenským básníkem současnosti Jozefem Leikertem, který na druhý den zasedne v porotě. Vše se bude odehrávat od pátku 29. března do soboty 30. března 2019 v divadelním sále ZUŠ Uh. Hradiště na Tyršově náměstí 363, v případě velkého zájmu posluchačů by se program přesunul do koncertního sálu na Mariánské náměstí.

Podrobný program najdete na našem webu nebo se připojte k události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/720843374979876/


Další informace o Jozefu Leikertovi si můžete přečíst na https://www.fedu.uniba.sk/…/prof-phdr-jozef-leikert-phd-li…/


Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz