Talentované dětidíky stipendiu tvoří přímo v ateliérech zkušených výtvarníků

Pouze 10 žáků z celé České republiky bylo vybráno do stipendijního programu MenART k roční spolupráci a společnému tvoření s výtvarníkem Petrem Niklem. Jednou z těchto dětí je i naše studentka Tereza Ježková ze třídy paní učitelky Jitky Magdálkové.

V sobotu 16. února se v Praze, na půdě Vysoké školy uměleckoprůmyslové, uskutečnilo další tvůrčí setkání nadaných studentů a jejich pedagogů ze základních uměleckých škol v uměleckém ateliéru renomovaného českého výtvarníka Petra Nikla. Toto třetí pracovní setkání bylo umožněno díky stipendijnímu programu MenART, který míří do základních uměleckých škol s cílem podpořit vyhledávání a rozvoj mladých talentů a inspirovat pedagogy, kteří se jejich výuce věnují. Roční stipendium uděluje Nadační fond Magdaleny Kožené a v tomto školním roce probíhá první ročník stipendijního programu.

O výjimečné atmosféře a radosti ze společné práce svědčí momentky zachycené přímo na místě, v ateliéru vysoké školy,“ usmívá se nad fotografiemi ze setkání Jitka Magdálková.

Petr Nikl (zlínský rodák, absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti a Akademie výtvarných umění v Praze) je známý např. svými interaktivními výstavami a objekty – návštěvníci jeho expozic sami uvádějí do chodu jednotlivé exponáty a uvědomují si svou autorskou spoluúčast. Autor tak ve svých projektech využívá přirozené hravosti dětí i dospělých diváků. Prvky hry a tvořivosti jsou vlastní i jeho literární tvorbě, zejména jeho pohádkám pro děti. Některé z jeho expozic jsme mohli vidět například na výstavě Orbis Pictus v Květné zahradě v Kroměříži či na zlínském zámku.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz