Tanec

Podívejte se na fotogalerii ze slavnostního tanečního večera, kterým Základní umělecká škola Uherské Hradiště oslavila 80 let od svého založení. Proběhl 1. listopadu 2019 v Klubu kultury pod záštitou starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy.

Diváci měli možnost obdivovat nejvýraznější choreografie uplynulých desetiletí, jejichž autorkami byly Jana Trubačíková, Ladislava Košíková, Jarmila Krystoňová, Jitka Adamíková, Marie Hladníková a Veronika Kaštánková. Bez povšimnutí nezůstaly choreografie s poetickými názvy jako Milostná či Křídla vran, publikum nadchly i vítězné choreografie z tanečních přehlídek – Smrtihlav a Něco se dívá, a pousmálo se nad dětskými variacemi, například nad Stromy či rozdováděnou Princeznou Pimprdán. Křehká a někdy intimní sdělení dotvářela autorská hudba Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, Jiřího Pavlici, Petra Nikla nebo Anety Langerové.

Ve druhé části večera se program z pódia přesunul také na taneční parkety a příležitost předvést svoje umění dostali naopak návštěvníci tanečního koncertu. O hudební doprovod se postarala Kapela Golden Delicious.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz