Tanec

Podívejte se na fotogalerii ze slavnostního tanečního večera, kterým Základní umělecká škola Uherské Hradiště oslavila 80 let od svého založení. Proběhl 1. listopadu 2019 v Klubu kultury pod záštitou starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy a s finanční podporou města Uh. Hradiště.

Diváci měli možnost obdivovat nejvýraznější choreografie uplynulých desetiletí, jejichž autorkami byly Jana Trubačíková, Ladislava Košíková, Jarmila Krystoňová, Jitka Adamíková, Marie Hladníková a Veronika Kaštánková. Bez povšimnutí nezůstaly choreografie s poetickými názvy jako Milostná či Křídla vran, publikum nadchly i vítězné choreografie z tanečních přehlídek – Smrtihlav a Něco se dívá, a pousmálo se nad dětskými variacemi, například nad Stromy či rozdováděnou Princeznou Pimprdán. Křehká a někdy intimní sdělení dotvářela autorská hudba Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, Jiřího Pavlici, Petra Nikla nebo Anety Langerové.

Ve druhé části večera se program z pódia přesunul také na taneční parkety a příležitost předvést svoje umění dostali naopak návštěvníci tanečního koncertu. O hudební doprovod se postarala Kapela Golden Delicious.


Projekt ZUŠ Uherské Hradiště - ŠABLONY II byl spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů školy, využití ICT ve výuce, podporu projektové výuky a rozvoj spolupráce mezi ZUŠ a jejími žáky, rodiči a veřejností. Realizace projektu: 1. 8. 2019 - 31. 7. 2021.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz