Úkoly HNv týdnu 23. – 27. 3. 2020

Úkoly pro hudební nauky

1.ročník

  • Procvičování čtení not – děti si najdou ve svých notách, z kterých hrají, dvě krátké skladbičky a přečtou si noty. Do sešitu si zapíší, které skladbičky to byly.

POZOR: Pokud je hned za houslovým klíčem napsán křížek na 5. (horní) lince, hrají a čtou se všechny noty f jako fis. (Mnozí to již znají z nástroje.)

2.ročník

  • Opakování not – přečti si dva řádky not z nějaké skladbičky, kterou hraješ. Žáci hry na klavír, EKN a případně varhany nezapomenou na linku v basovém klíči. Do sešitu si zapiš, která skladbička to byla.
  • Najdi si sám či s pomocí rodičů nebo starších sourozenců na youtube menuet, což je starý tanec ve ¾ taktu.  Doporučuji Menuet od L. Bocceriniho nebo Menuet z Malé noční hudby od W. A. Mozarta. Zapiš si, co jsi poslouchal/a.

3.ročník

  • Pokud ještě nemáš hotový referát o Bedřichu Smetanovi z minulého týdne, tak pokračuj a nezapomeň na poslech skladeb, můžeš přidat nějakou další.
  • Procvičování not a rytmů – vezmi si skladbu, kterou hraješ, snaž se rychle přečíst noty, dej si pozor na předznamenání. Potom vytleskej její rytmus. Všechny klávesové nástroje se zaměří na čtení v basovém klíči.

4.ročník

  • Úkol pro 4. ročník byl minulý týden rozsáhlý, tak pokračuj. Můžeš si poslechnout více skladeb.

(Znění z minulého týdne: Najít si na Wikipedii nebo v jakékoliv knižce, pokud je k dispozici, několik informací o těchto skladatelích: Johann Sebastian Bach a Antonio Vivaldi. Napsat si o nich do sešitu 2 – 3 věty.  Najít si na youtube od J. S. Bacha nějakou skladbu (doporučuji Toccata a fuga d moll pro varhany, nějakou drobnou skladbu pro klavír nebo část Braniborského koncertu), poslechnout si ji a napsat do sešitu, která skladba to byla). Od Vivaldiho doporučuji část z cyklu Čtvero ročních období.)

5.ročník

  • Úkol pro 5. ročník byl minulý týden rozsáhlý, tak pokračuj. Můžeš si poslechnout více skladeb.

(Znění z minulého týdne: Najít si na Wikipedii nebo v jakékoliv knižce, pokud je k dispozici, několik informací o Leoši Janáčkovi a napsat si o něm do sešitu 2 – 3 věty.  Najít si na youtube od L. Janáčka nějakou skladbu (doporučuji část Sinfonietty nebo nějakou skladbu pro klavír, poslechnout si ji a napsat do sešitu, která skladba to byla). Totéž o Bohuslavu Martinů – k poslechu doporučuji Otvírání studánek a Kuchyňskou revue.


HN smíšená Uh. Hradiště

  • Každý podle svého ročníku, skupina starších začátečníků si vybere mezi 3. a 5. ročníkem a vypracuje na úrovni svého věku.


Žáci 3., 4. a 5 ročníku využijí možnosti zpětné vazby, napište svému vyučujícímu hudební nauky na mail, jak jste úkol vypracovali, nejlépe by bylo úkol nafotit a poslat, nebo vymyslete jiný způsob.

U žáků 1. a 2. ročníku záleží na dobrovolnosti, zde se nepředpokládá, že mají všichni mobil a beru v potaz, že mnozí rodiče jsou příliš vytížení.


magda.uhrova@zusuh.cz,jan.gajdosik@zusuh.cz,hana.kvasnickova@zusuh.cz,jiri.rybak@zusuh.cz

jakub.spalek@zusuh.cz,marek.ovcacik@zusuh.cz,pavel.berka@zusuh.cz,vera.benesova@zusuh.cz


Přeji všem, ať Vám hudba dává radost a potěšení v těchto pro nás všechny nezvyklých časech.

Magdalena Uhrová, vedoucí sekce hudebních nauk

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz